reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Společnosti, které podporují rodiny s dětmi, mohou získat ocenění

publikováno: 8.3.2011, kategorie: Zajímavosti, autor: Luděk Svoboda

Sdílet: facebook twitter google+

Ústecký kraj spolu se Sítí mateřských center vyhlašují další ročník kampaně Společnost přátelská rodině, která je určená pro organizace působící na území regionu. Jejím hlavním cílem je ocenění a zviditelnění těch, které svým působením ulehčují život rodinám s dětmi. Do nominování konkrétních společností se může zapojit každý.

Kampaň probíhá průběžně od roku 2004 a zaměřuje se na opatření, která u nás dosud stále nejsou běžná, například bezbariérový vstup a pohyb, rodiny s dětmi vítány, nekuřácké prostředí, rodinné slevy pro jakkoliv početnou rodinu či podmínky trvale udržitelného života.

Kampaň oceňuje i zaměstnavatele, kteří poskytují svým zaměstnancům podmínky pro slaďování rodinného a pracovního života. Například poskytují rodičům možnost zkrácených úvazků, flexibilní pracovní dobu, pracovat z domova či jinou formu podpory na pracovišti. To je podle mě v dnešní době potřeba a Ústecký kraj vítá každou možnost, která přispěje ke zlepšení zázemí pro rodiny s dětmi,“ dodává hejtmanka Jana Vaňhová.

V loňském roce ocenění získaly: Benedikt bowling (Most), Centrum pro rodinu (Terezín), Hennlich industrietechnik s.r.o. (Litoměřice), Knihovna K. H. Máchy (Litoměřice), Restaurace Klobouk (Terezín) a Tymos (Most). Uznání se dočkala také mateřská centra z Ústeckého kraje: MC Sedmikráska (Žatec), MC Klobouk (Terezín), MC Oáza (Česká Kamenice), MC Kolibřík (Chomutov), MC Sluníčka (Chlumec u ÚL) a MC Klubíčko (Litvínov).

Pokud lidé znají ve svém okolí organizaci či společnost, která by si zasloužila ocenění za svůj přístup k rodinám s dětmi, mohou ji nominovat do 1. dubna 2011 prostřednictvím emailu krajské kooordinátorky Martiny Smejkalové: martina.smejkalova@materska-centra.cz. Stačí vyplnit formulář návrhu na ocenění, který je možné získat na stránkách Ústeckého kraje http://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=450018&id=1658977. Na www.materska-centra.cz a na  www.familyfriendly.cz jsou k dispozici podrobnější informace.

Slavnostní vyhlášení výsledků pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové se odehraje 30. dubna 2011 v Ústí nad Labem na Větruši. V porotě zasednou významné osobnosti společenského a kulturního života. Akce bude přístupná veřejnosti, především rodičům s dětmi, a to od 14 do 17 hodin. Hosté se mohou těšit na bohatý doprovodný program. Nebude chybět Sváťovo dividlo s pohádkou Perníková chaloupka. Dále budou připravené výtvarné workshopy, tkalcovská dílna, dílna ručního papíru a pro nejmenší hlídací koutek.

Věřím, že jednotlivá mateřská centra a Ústecký kraj povzbudí kampaní k aktivitám na podporu rodiny široké okolí svého působení. Očekávám, že přispějeme ke zvýšení společenské prestiže rodiny a pomůžeme upozornit na možnosti zlepšování podmínek života rodin s dětmi a slaďování profesního života rodičů s péčí o děti,“ zdůraznila Martina Smejkalová.

Projekt je realizován s finanční podporou Ústeckého kraje, partnerem se stala společnost Sun Drive Communications s.r.o. a realizátorem Rodinné pasy.