e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Klášterečtí obyvatelé mohou vybírat z devíti projektů na rok 2022

publikováno: 7.12.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

V rámci participativního rozpočtu již město Klášterec nad Ohří realizovalo 17 návrhů veřejnosti. Letos se v projektu Společně pro Klášterec 2022 sešlo devět nápadů. Který z nich uspěje, mohou obyvatelé rozhodovat do 15. prosince.

Obyvatelé Klášterce nad Ohří letos přihlásili devět projektů, které by měly zlepšit život  ve městě. Opět se častokrát objevují nápady pro vyžití dětí. Patří mezi ně například bublinové hřiště pro nejmenší děti u dopravního hřiště, rozšíření hřišť v Pražské ulici, v Rašovicích nebo Klášterecké Jeseni, další hřiště je navrženo v královéhradeckém parku. V ulici Boženy Němcové navrhuje Zbyněk Zloch dětské hřiště i odpočinkovou zónu pro seniory. Zajímavým návrhem je Slunečná galerie na sídlišti Panorama. Na veřejná prostranství myslí návrh Aleše Holečka, který chce vybudovat nový chodník za kulturním centrem, kde si lidé krátí cestu po trávě. Vzhled Rašovic by měl zlepšit návrh na opravu zdejší autobusové zastávky.

"Město Klášterec nad Ohří má zájem o zapojení občanů do rozhodování o vytváření veřejného prostoru ve městě. Již v roce 2017 tak přistoupilo k participativnímu rozpočtu, což je vyčlenění finanční částky z rozpočtu města na realizaci projektů navržených veřejností. Projekt dostal název Společně pro Klášterec. Od roku 2017 město realizovalo již 17 projektů, které navrhla veřejnost. Nejčastěji se jedná o dětská hřiště, ale i veřejné ohniště, hřiště pro psy, vyhlídky, fitness prvky pro dospělé nebo autobusovou zastávku," informovala Adéla Chlupová.

Detailní popis navrhovaných projektů i možnost hlasovat najdete zde