e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na nouzový víkend 9. až 11. října

publikováno: 7.10.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Máme před sebou první podzimní víkend v nouzovém stavu. Velkým akcím sice omezení nepřejí, ale přesto můžete za kulturou i sportem vyrazit. Děti vezměte na pohádku nebo výstavu, užijte si operu, nakupte na trzích nebo si běžte zaběhat zámeckým parkem.

Vzhledem k nepředvídatelné situaci, prosíme, kontrolujte si u pořadatele, zda se akce opravdu koná. Nařízení se mění každým dnem, pořadatelé ruší akce, aniž by nás informovali. Děkujeme za pochopení.

Za pohádkou
S dětmi se můžete vydat na divadelní pohádky. Divadlo Rozmanitostí v Mostě uvádí v sobotu od 10,00 hodin divadelní animák My tři v triku, litvínovské Docela velké divadlo pak od 16,00 hodin Loupežníka Rumcajse. V KD Střelnice v Kadani hostuje v neděli 11. října od 15,00 hodin Liduščino divadlo s pohádkou Princezna koloběžka. Postoloprtské divadlo uvádí v pátek od 10,00 hodin sérii Pohádek pana Pohádky. Městské divadlo v Bílině připravilo pro děti na neděli od 15,00 hodin pohádku O princezně, Honzovi a zlatém chmýří. 

Na operu
Byť je zpět zakázán, můžete v Žatci vyrazit do opery. Městské divadlo přináší v sobotu 10. října od 17,45 hodin záznam z Metropolitní opery v New Yorku. Na programu je Donizettiho Don Pasquale s hvězdou Annou Netrebko.

Farmářské trhy
Zakázaný není prodej na trzích, takže můžete v sobotu vyrazit nakupovat čerstvé produkty na náměstí E. Beneše v Jirkově nebo na Mírové náměstí v Lounech. Už v pátek ráno začínají trhy na náměstí Svobody v Teplicích. V Žatci na náměstí Svobody se pak konají v sobotu od 9,00 hodin Africké trhy, kde si můžete nakoupit ovoce od farmářů z exotických krajin nejen Afriky, ale také třeba Jižní Ameriky. V neděli se pak tento trh přesouvá do Bíliny na Žižkovo náměstí.

Běh zámeckým parkem
V neděli 11. října si můžete jít zaběhat do zámeckého parku v Klášterci nad Ohří. Akci pořádá od 9,00 hodin zdejší Atletický oddíl. On-line přihlášky jsou možné čtvrtka do večera. 

Cyklojízda
Destinační agentura Krušné hory zve na sobotní cyklojízdu kolem Prunéřovského přivaděče. Odjezd je v 9,00 hodin v sobotu 10. října od zámku Valdštenů v Litvínově, svačiny a pití s sebou. Na oběd se stavíte v Hřebíkárně v Chomutově. Hlaste se na: info@krusne-hory.org, do e-mailu uveďte jméno a telefonní kontakt. 

Výstava figurkářů
Nevíte, kdo jsou figurkáři? Dozvíte se to ve Františkánském klášteře v Kadani, kde představí svou tvorbu. Výstava modelových figurek a diorámat, spojená s ukázkou tvorby, se koná v sobotu i neděli od 9,00 hodin. Počet návštěvníků bude omezen vždy na 10 osob v místnosti.

Na výstavy

Vyrazit můžete také za výstavami. V mosteckém i chomutovském muzeu jsou otevřené expozice, připomínající 150 let železnice v tomto regionu. Život cestovatele Emila Holuba zase představuje Regionální muzeum v Žatci. Ještě po celý říjen je v klášterecké Galerii Kryt otevřena výstava nevidomé sochařky. Dětem je určena velká expozice hraček z Kovozávodů Semily v teplickém zámku. Další skvělý tip pro děti nabízí výstava Trnka na zámku! V zámku Valdštejnů v Litvínově. Zasmát se můžete v Galerii Pod věží v Bílině, kde je od pondělí do pátku otevřena výstava kresleného humoru. Lounské muzeum připomíná 100 let zdejšího Loutkového divadla.

Foto: Oblastní muzeum a galerie v Mostě.