e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

O víkendu se otevřou zahrady a parky

publikováno: 7.6.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

V sobotu a neděli 9. a 10. června se koná celorepublikový Víkend otevřených zahrad. Také v Ústeckém kraji jsou pro návštěvníky připraveny programy v zámeckých zahradách i městských parcích. Vybrali jsme pro vás pár tipů.

Klapý - Levandulová zahrada Anette
Otevřeno bude oba dva dny od 10,00 do 17,00 hod, otevřena bude i Andělská kovárna a Květinová čajovna. Od 14,00 hod pak doprovodný program aranžování kytic ze zahrady.

Most
V parku Střed v Mostě bude připraven program pro všechny věkové kategorie v neděli 10. června od 11,00 hodin. Čeká vás vernisáž výstavy mezi stromy „Mapa minulosti parku Střed“, koncert Big Bandu Zdenka Tölga – hity 70. a 80. let z doby největší slávy parku, komentovaná prohlídka parku s dendrologem a odborníkem na historii a architekturu místa. Přijít můžete také diskutovat o proměně veřejného prostoru a o projektu Znovuzrození parku Střed. Pro děti i dospělé budou připraveny tvořivé dílny pro děti i dospělé a zábavně - vzdělávací stezka parkem pro děti s charitativním podtextem.

Zámek Jezeří
Po oba víkendové dny se ve 14,00 hodin uskutečnění komentovaná prohlídka dochované části zámecké zahrady.

Zámek Krásný dvůr
Po oba dny je možné od 11,00 hodin vydat se na komentovanou procházku zámeckým parkem. Předpokládaná délka procházky 6 km, 120 minut, vstupné 90 Kč. Parkem letem světem – zábavná i poučná cesta parkem pro děti i jejich rodiče s odměnou v cíli, s šiframi i hádankami pro malé i velké. Vyrazit na cestu můžete v intervalech od 13,00 do 16,00 hodin, cíl otevřen do 17,00 hodin. Pracovní list k cestě parkem stojí 50 Kč. Dále bude připraven dětský jarmark - edukační program pro děti, které mohou prodávat vlastnoručně vyrobené výrobky na fiktivním tržišti. V neděli 10. června se od 15,00 hodin u Novogotického templu uskuteční koncert žáků ZUŠ Podbořany.

Zámek Libochovice
V areálu zámecké zahrady v Libochovicích bude zpřístupněn Palmový skleník, kde bude probíhat výstava kaktusů, otevřeno je od 9,00 do 17,00 hodin.