e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Galerie Jirkov pořádá kreativní sobotní kurzy

publikováno: 7.5.2015, kategorie: Vzdělávání, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

"Ušpiňme se od hlíny a očišťme se od stresu, napětí, nepříjemných emocí... Věnujme chvíli čas své tvořivosti a hravosti..." Tak vyzývá Galerie Jirkov návštěvníky k účasti na kreativních dílnách. První, zaměřená na keramiku, se koná v sobotu 16. května, další minikurzy budou zaměřené na tvorbu z papíru či látek.

"Keramika, modelování a hnětení hlíny nás jako lidi přitahuje, je to jedna z velmi starých dovedností - dokonce podle jedné z egyptských bájí byl první člověk vymodelován bohem Chnumem na hrnčířském kruhu, bylo tedy hrnčířství jedno z prvních řemesel vůbec? Práce s keramickou hlínou nás pomyslně přivádí zpět k přírodě - hněteme hlínu, snažíme se pochopit vodní a zemský princip a souznít s ním," říká kurátorka galerie Hana Zvalová.

Keramickou dílnou mohou navštívit jak dospělí se zkušenostmi s prací s hlínou, tak i děti. První kurz 16. května bude zaměřen na výrobu keramického svícnu. Cena kurzu je 120 korun včetně výpalu výrobku a probíhá od 9,00 do 13,00 hodin.  Druhý kurz proběhne 6. června ve stejný čas a tématem bude hrnek.

Kromě keramické dílny pořádá Galerie Jirkov, kterou od nového roku spravuje Mlýnský spolek, i další minikurzy. Stejný den jako keramická dílna bude probíhat ateliér na téma quilling. Pod vedením lektorky se účastníci naučí pracovat s poměrně novou technikou kreativního tvoření z papírových proužků. Šití se bude věnovat kurz 23. května. Je určen pro všechny od 13 let. "Cílem je seznámit se se základy šití a vyrobit si letní tašku, kterou budou všichni závidět," dodává Hana Zvalová.

Cena i podmínky jsou stejné u všech kurzů. Vzhledem k omezenému prostoru je nutná registrace předem na e-mail galerie@mlynskyspolek.cz.