e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Velká přehlídka vín na Benediktu už tento čtvrtek a pátek

publikováno: 7.4.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Milovníci vína zamíří ve čtvrtek 9. a v pátek 10. dubna do rekreačního a sportovního areálu Benedikt v Mostě. Ve všech prostorách budou svá nejlepší vína nabízet vinaři z Čech i Moravy, dorazí také host z Rakouska a pořadatelská firma Bela Most nabídne k ochutnání zahraniční značky. Víno doplní i delikatesy.

Dny vína na Benediktu se konají už popáté. "I letos zůstaneme u loňského modelu a výstava bude probíhat v celé budově sportovního a vzdělávacího střediska Benedikt," říká Jiří Puc z pořádající firmy Bela Most. Otevřeno bude po oba dny vždy od 15,00 do 20,30 hodin. O ochutnávky je stále větší zájem, vloni přišlo na sedm set návštěvníků.

Mezi novinky bude patřit prezentace rakouského vinařství Humer Weingut, francouzská a portská vína představí pořádající Bela Most. "Návštěvníci se mohou letos těšit na tradiční účastníky z řad vinařů, jako například  pány Maděřiče, Šebestu, Tetura, na zástupce vinařství Mikros vín, Zámecké vinařství Třebívlice. Z loňska účast zopakují vinařství Nechory a Zapletal. Přivítáme i nová vinařství Zborovský a další," vysvětluje Jiří Puc. Chybět nebude ani loňský vítěz, vinařství Lahofer. I letos budou moci návštěvníci hodnotit a vybrat tak nejlepší vinařství i nejlepší víno. 

Opět budou k ochutnání francouzské lahůdky jako sušená šunka, sýry a klobásky. Litvínovská cukrárna U radnice pak nabídne sladkosti včetně vyhlášených makronek. Novým vystavovatelem je statek Oblík na Lounsku, který z vlastního chovu koz a ovcí vyrábí sýry, tvarohy a jogurty. "Chceme propagovat regionální potraviny a výrobky, proto se vždy snažíme pozvat také místní výrobce," dodává Jan Mrvík z firmy Bela Most.