e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zima v Krušných horách: Do hor se blíží oteplení, sněhu je ale dost

publikováno: 7.2.2019, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Přestože má být víkend velmi teplý a i na horách se může objevit déšť, skvěle rozjetou lyžařskou sezónu v Krušných horách by to nemělo ovlivnit. Na sjezdovkách leží kolem půl metru sněhu, ve vyšších partiích i skoro dva metry. AKTUALIZOVÁNO v pátek 8.2. ve 13 hodin.

Skiareál Klínovec nabízí 31 kilometrů sjezdovek a dvanáct lanovek a vleků. Příjezdové komunikace jsou sjízdné a všechny skibusy jsou v provozu. Využít tak můžete třeba linky z Klínovce na Fichtelberg a lyžovat i v Německu. Otevřeno je od 9,00 do 16,00 hodin, večerní lyžování je už v provozu také denně od 16,00 do 21,00 hodin. Otevřen je také snowpark na Neklidu a cool fun park Pod Zámečkem. Na Klínovci leží více jeden a půl metru sněhu.

70 až 80 centimetrů sněhu leží ve středisku Klíny, kde už se rozjela také lanovka a v provozu je též vleka K1 Poma, a to od 9,00 do 16,00 a od 17,00 do 20,00 hodin. Bobová dráha mimo provoz, snowpark v horní části sjezdovka Slalomák otevřen. Na Klínech si můžete po oba víkendové dny vyzkoušet telemarkovou techniku i vybavení.

Středisko Novako na Božím Daru, které nabízí lyžování především pro rodiny s dětmi, je v provozu celé od 9,00 do 16,30 hodin, večerní lyžování od 19,00 do 20,30 hodin, k dispozici je též snowtubing. Na Božím Daru je dále k dispozici vlek Za Prahou a Hranice.

V provozu je středisko na Bouřňáku na Teplicku. V pátek 8. února středisko hlásí upravené všechny sjezdovky a v provozu všechny vleky. Pokladna i parkoviště v Mikulově. Otevřeno je od 9,00 do 16,00 hodin, večerní lyžování v sobotu a ve středu.

Skiareál Alšovka u Klášterce nad Ohří bude už v celotýdenním provozu, neboť pomalu startují jarní prázdniny - vleky jedou každý den od 9,00 do 16,00 hodin, večerní lyžování v pátek a sobotu a poté v úterý a středu. Ve všední dny je večerní lyžování v úterý a ve středu. Kiosek otevřen o víkendu, stejně tak lyžařská škola, půjčovna je otevřena denně.

Otevřeno má skiareál Mezihoří na Chomutovsku, kde leží kolem půl metru sněhu. V týdnu v provozu velký vlek. Do pátku je otevřeno od 10,00 do 16,00 hodin, o víkendu již od 9,00 hodin, večerní lyžování denně mimo neděle 17,00 - 19,30 hodin. 

Areál na Komáří Vížce u Krupky, kde připadlo během víkendu také 20 cm nového sněhu, je během týdne mimo provoz, lyžuje se o víkendu od 9,00 do 16,00 hodin a k dispozici jsou tři vleky.

Na Českém Jiřetíně je v týdnu v provozu jeden vlek U kostela, a to od 9,00 do 16,00 hodin. Během víkendu budou otevřeny všechny čtyři vleky. Silnice do Českého Jiřetína je sjízdná.

Na sjezdovce v Meziboří u Litvínova můžete lyžovat ve všední dny vždy odpoledne od 16,00 hodin, o víkendu od 10,00 do 16,00 hodin a od 17,00 do 20,00 hodin.

V areálu Zadní Telnice leží 50 až 70 centimetrů sněhu a v provozu jsou všechny sjezdovky a vleky kromě Slalomáku. Otevřeno od 9,00 do 16,00 hodin.

Skiareál Pyšná u Jirkova už je také v kompletním provozu, tedy tři vleky a tři sjezdovky, a je otevřen v týdnu od 10,00 do 16,00 hodin, večer od 17,00 do 20,00 hodin, o víkendu se začíná již v 9,00 hodin. Během týdne je však v provozu jen malý vlek.

Dobré podmínky najdou v Krušných horách také běžkaři. Na Klínech bylo v úterý 5. února upraveno 25 kilometrů tras na Mračném vrchu, trasa na Klínskou bránu a část Neuhausenského okruhu, další úpravy v pátek večer. V lesních na Litvínovsku nadále platí zákaz vstupu, takže všechny trasy nemohou být upravovány. Využijte parkoviště nad penzionem Stará Pošta nebo na Mračném vrchu. Na Dlouhé Louce leží kolem metru sněhu a už byla měla být opět přístupná po silnici. Okruhy byly naposledy upraveny v noci na pátek 8. února, využít můžete nyní všech 62 kilometrů tras. Na Lesné je upraveno 15 kilometrů tras a o víkendu se tu koná mezinárodní krušnohorský supersprint psích spřežení. Závody startují po oba dny v 11,00 a 12,00 hodin, pro příchozí je připraven závod na 5 km se startem ve 13,30 hodin.

Další upravené běžecké tratě jsou k dispozici u skiareálu Alšovka. Okruhy vedou od parkoviště skiareálu směrem k Měděnci a k Rusové. Běžky využijete i u sjezdového areálu Mezihoří na Chomutovsku. Nabízí se dvě trasy Mezihoří - Zákoutí na 4,5 km se startem v horní části sjezdovky nebo tři menší Mezihořské okruhy, které se sbíhají u rozcestí v horní části obce. Adolfov hlásí 40 kilometrů upravených tratí, Petrovice upravily trasy ve středu 6. února, ale na pláních jsou zaváté. V okolí Božího Daru už zákaz vstupu do lesů neplatí, nicméně po vydatném sněžené ještě nejsou všechny trasy perfektně upravené, nicméně vesměs sjízdné. Aktuální stav běžeckých tras v Karlovarském kraji můžete sledovat zde

Tento víkend opět jede skibus z Chomutova a Jirkova do skiareálu Pyšná, na Lesnou a Mníšek. Odjezd je v 8,40 hodin z autobusového nádraží v Chomutově a v 8,50 hodin z Jirkova.

Foto: Pixabay.com.