e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Jubilejní FESTKLIP zná vítěze. První místo putuje na Slovensko.

publikováno: 6.12.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Sdílet: facebook twitter google+

Desátý ročník festivalu hudebních klipů FESTKLIP skončil překvapením. První místo v kategorii, kterou hodnotila odborná porota, získala kapela No Brake ze Slovenska se svým klipem Free your mind.

Pořadatelé se celých deset let snažili dostat festival do povědomí hudebních fanoušků po celé republice. Bonusem byla v uplynulých ročnících i účast ze zahraničí, nejčastěji právě ze Slovenska. Letos se slovenská kapela stala i absolutním vítězem.  „Odborná porota se letos jednoznačně shodla, že klip k písni Free your mind splňuje všechno, co vítězný klip má mít. První místo je sloužené,“ říká za organizátory festivalu Iva Blažková.

Vítězný klip byl natočen v Prešově v režii vranovského studia Cube Art Pictures. „Je to klip hravý, má v sobě hodně nápadů, mezi všemi soutěžními klipy opravdu svou neobvyklostí vynikal,“ vysvětluje člen poroty filmař Martin Studecký.

Druhé místo si odnesla kapela WYX z Jablonce nad Nisou s klipem Tanz mit uns, na pomyslné třetí příčce skončili Holborn Stereo a klip 21st Century. 

Odborná porota měla letos zajímavé složení. Usedl v ní režisér seriálu Vyprávěj nebo První republika Biser Atanas Arichtev, dále scénárista, kameraman, střihač a režisér v jedné osobě Jaromír Malý a autor mnoha hudebních klipů Martin Studecký. „Naše práce letos rozhodně nebyla lehká. Přihlášeno bylo 67 klipů, což už samo o sobě znamená hodiny sledování, hodnocení a výběru. Letos jsme se rozhodli udělit i zvláštní cenu, kterou získala kapela The Jay s klipem Caroline,“ dodává porotce Martin Studecký. 

V rámci festivalu FESTKLIP, který je celých deset let podporován Ústeckým krajem a Městem Most, se ke slovu dostali i fanoušci na internetu, kde mohli tradičně hlasovat o nejlepším klipu v kategorii veřejnosti. První místo získala kapela Kozičky s klipem k písni Bus, která na internetu získala 1626 hlasů.