e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Vánoce 2018: Ježíšek po roce opět úřaduje na Božím Daru

publikováno: 6.12.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Od prvního prosincového dne opět pracuje na Božím Daru v Krušných horách Ježíškova pošta. Už po dvacáté páté můžete získat originální razítko na své vánoční přání. Božídarská pošta ho bude používat až do 23. prosince. Každý rok dorazí do Božího Daru tisíce zásilek.

"Tradiční příležitostné razítko navrhl pro letošní rok výtvarník a grafik Pavel Sivko. Motivem razítka jsou balíčky ve tvaru srdce a kometa. Po celý rok mohou děti i dospělí vkládat do speciální schránky vánoční přání a právě v posledním měsíci roku jsou všechna oražena tímto razítkem a rozeslána adresátům," vysvětluje Česká pošta. V loňském roce rozeslal Ježíšek z Božího Daru přes 80 tisíc dopisů a pohlednic o celkové hmotnosti 332,8 kg.

Jak na to? "Zájemci o „ježíškovské“ razítko mohou předat své dopisy a pohledy přímo na přepážce pošty Partner anebo je s nalepenou známkou, nadepsanou adresou a pozdravem vložit do obálky a zaslat na Boží Dar. Tam obálku otevřou, vložené zásilky orazí a přijmou je do přepravy. Adresáti pak obdrží vánoční pohled s vánoční známkou a příležitostným razítkem," radí Česká pošta.