e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Výstava na stromech burcuje, také v Mostě

publikováno: 6.10.2017, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Žáci ze Základní školy Václava Talicha v Mostě se letos připojí k celorepublikovému happeningu organizace NaZemi. Ta upozorňuje výstavou na stromech na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Letos se zaměření na podmínky pěstování oblíbeného ovoce - banánů. Bude k vidění od soboty 7. října.

a plakátech nafocených na banánových plantážích v Kostarice a Panamě se v autentických příbězích setkáte s pracovními podmínkami zdejších pracovníků. Výstavový happening probíhá po celé republice během Týdne důstojné práce. Důstojná práce neboli důstojné pracovní podmínky ctí svobodu, spravedlnost, jistotu. Jde o takovou práci, při níž jsou chráněna práva pracovníků, kteří dostávají odpovídající odměnu a těší se adekvátnímu sociálnímu zabezpečení. Zajištění důstojné práce pro všechny se tak stává jedním z nejúčinnějších způsobů, jak bojovat s globální chudobou a s ní spojenými problémy, jako jsou například dětská práce, utlačování ženských práv atd.

Každý rok se téma happeningu zaměření mění. V roce 2015 byla hlavním tématem káva s výstavou Plné ruce práce (48 parků), v roce 2016 koželužny a výroba obuvi s výstavou Poznej své boty (70 parků). 

Letos můžete výstavu, instalovanou jednoduše na stromech vidět díky 4. ZŠ v městském parku u školy, v ulici Jana Kubelíka v Mostě. V okolí je tato škola jedinou, která se připojila, další výstavy v kraji se konají v Ústí nad Labem a Litoměřicích. Výstava se koná od soboty 7. října do 14. října.