e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Výstava Vaše nejcennější foto k záchraně životů

publikováno: 6.10.2016, kategorie: Vzdělávání, autor: Marie Logrová

Sdílet: facebook twitter google+

Netradiční aktivitu podpory prevence rakoviny prsu prezentují spolu s výzvou pro zaměstnavatele v těchto dnech ve foyeru Krajského úřadu v Ústí nad Labem. Výstavu s názvem Vaše nejcennější foto si můžete prohlédnout do 19. října. 

„Oceňuji snahu zapojit touto netradiční cestou do prevence rakoviny prsu také zaměstnavatele,“ řekl u příležitosti vernisáže výstavy Stanislav Rybák, který popřál všem ženám především hodně zdraví. Jak potvrdil, jednání o účasti v projektu probíhají rovněž ze strany Krajského úřadu Ústeckého kraje a vítaná je aktivita také dalších zaměstnavatelů v regionu.  

Cílem projektu neziskové organizace Firma pro zdraví a skupiny EUC, soukromé sítě zdravotnických zařízení, je realizace programu „Prevence rakoviny prsu“. Jedním z příkladů, kde úspěšně probíhá, je Česká pošta, jak na vernisáži prezentoval výkonný ředitel pro lidské zdroje firmy Ivan Feninec. Výraznou podporu v Ústeckém kraji představila skupina EUC reprezentovaná Jiřím Madarem, ředitelem Ústecké kliniky EUC. Součástí vernisáže byly i autentické příběhy žen, které léčbou rakoviny prsu zdárně prošly a nyní se snaží předávat své zkušenosti. Jednou z nich je i Alena Aksamitová, která spolu se skupinou EUC na projektu pracuje. Zajímavý byl i příběh jedné z návštěvnic vernisáže, která právě v nejtěžších chvílích náročné léčby osobně zažila nepochopení ze strany zaměstnavatele.   

Výstava Vaše nejcennější foto bude ve 2. patře foyeru Krajského úřadu Ústeckého kraje ke zhlédnutí do 19. října.