e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Do Mostu se po roce vrací mistrovství v miniracingu

publikováno: 6.8.2018, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Sdílet: facebook twitter google+

Po loňské premiéře se vrací na malý závodní okruh v areálu polygonu mosteckého autodromu republikový šampionát motocyklových talentů na maloobjemových speciálech. Mistrovství ČR miniracing a Mezinárodní přebor ČR miniracing se uskuteční o víkendu 11. a 12. srpna, souboje dětských, juniorských i dospělých (třída Senior Open 50) jezdců fanoušci mohou sledovat zdarma.

Pro Mistrovství ČR miniracing jsou vypsané třídy Mini Moto Junior A, Mini Moto Junior B, Mini GP Stock, Mini GP Open, Jawa 50 RS, Jawa 50 GP a Senior Open 50. V Mezinárodním přeboru ČR jezdci bojují o celkové vítězství ve třídě Minimotard. Více informací o šampionátu zde.

Šampionát pod patronací Autoklubu ČR organizuje Smrz Academy. Úspěšnou tuzemskou minibikovou akademii založili otec a synové Smržovi, kteří se významně podepsali pod motocyklový sport u nás.

Mostecký závod je šestým z celkem devíti letošních podniků. Týmy zahájily sezonu 19. a 20. května závodem v obci Dlhá na Slovensku, začátkem června se přesunuly do Písku. Souboj o body pokračoval na okruhu ve Vysokém Mýtě a maďarském Kakucsu. Zatím poslední zastávkou byl 14. a 15. července opět okruh v Písku. Po závodním víkendu v Mostě čeká jezdce ještě měření sil o prvním zářijovém víkendu v Třinci a o týden později ve Vysokém Mýtě. Sezona se uzavře o víkendu 22. a 23. září závodem v Českých Budějovicích, je ale vypsán pouze pro třídy Mini Moto Junior a Senior Open.