e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V září bude mostecké jeviště plné česáčů chmele

publikováno: 6.7.2016, kategorie: Divadlo a film, autor: Tereza Braumová

Sdílet: facebook twitter google+

Pár dní po premiéře Noci na Karlštejně na Hněvíně začal za zdmi mosteckého divadla vznikat další muzikál. Jeden z nejznámějších a nejpopulárnějších československých muzikálů – Starci na chmelu v režii Zbyňka Srby, uvede činohra Městského divadla v Mostě 16. září. Úpravu podle filmového scénáře pořídili Vlastimil Novák a Zbyněk Srba. 

„Příběh z letní chmelové brigády vypráví o silné lásce a víře v druhého člověka i v sebe sama, o důležitosti osobní integrity a svobody. Ačkoliv zanikla doba socialistických brigád, nezaniklo naštěstí rozechvění a rozbolavění ze začínající lásky. Mladí diváci mají možnost identifikovat se s postavami studentů – především s půvabnou Hankou a romantickým Filipem, starší diváci mohou zavzpomínat na mládí a nadějeplnou atmosféru 60. let,“ řekl dramaturg Michal Pětík.

V hlavních rolích uvidíte Ondřeje Dvořáka (Christopher v inscenaci Podivný případ se psem), mladou absolventku brněnské JAMU Kristýnu Hulcovou a Jakuba Koudelu. V dalších rolích se představí Jiří Kraus, Zita Benešová, Matyáš Procházka, Michal Krupa, Lilian S. Fischerová a sbor mladých a talentovaných česačů a česaček chmele. Po delší odmlce se do mosteckého divadla vrací Andrea Traganová.

První československý filmový muzikál v činohře Městského divadla v Mostě. Známé písně, láska, svoboda i naděje ve slavném muzikálu ze šedesátých let. To vše s živou kapelou!

Autory výpravy jsou Petr Kastner (scéna) a Kateřina Hájková (kostýmy). Diváci uslyší všechny populární melodie (Milenci v texaskách, Bossa Nova, Život je bílý dům ad.), zahrané pětičlennou kapelou v čele s Františkem Krtičkou.