reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Žoldnéři budou opět stíhat magistra Kelleyho na útěku z vězení

publikováno: 6.6.2014, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Město Most

Sdílet: facebook twitter google+

Magistr Edward Kelley, vězněný na hradě Hněvín nad Mostem, se opět pokusí slanit z věže a zmizet svým pronásledovatelům. Bude tentokrát jeho pokus úspěšný? To zjistíte v sobotu 14. června, kdy je naplánován další Den magistra Kelleyho plný zábavy, soutěží, divadelních představení, ukázek dobových řemesel i zápolení rytířů. Slavnostní zahájení je připraveno na 11. hodinu.

Divadelní scéna nabídne postupně představení Tři čuníci nezbedníci (v 11,30 hodin), vystoupení dívčí skupiny 5ANGELS (v 13,30 hodin), představení Joj, mama roma! (v 15,15 hodin), koncert Jiřího Schmitzera (v 17,00 hodin) a představení Sluha dvou pánů (v 21,00 hodin).

Na prvním nádvoří budou návštěvníci moci sledovat ukázku výcviku dravců a sov, vystoupení kejklířů a žoldnéřů, ukázky historického šermu a dobové soutěže pro děti. Druhé nádvoří bude hostit rytířský tábor a dobové tržiště, děti zde najdou domácí zvířata i dobový kolotoč.

Po celý den bude pro veřejnost otevřena hvězdárna, Dílna magistra Edwarda Kelleyho (od 11,00 do 18,00 hodin) a Alchymistická dílna (od 11,00 do 16,00 hodin). Děti pak budou moci se Střediskem volného času od 10,00 do 16,00 hodin absolvovat dobrodružnou cestu lesem s překvapením.