e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Klášterecký zámek vystavuje porcelánové poklady z půdy

publikováno: 6.4.2018, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Dávno zapomenuté dědictví po předcích, které naštěstí neskončilo v popelnici, představuje nová výstava zámku v Klášterci nad Ohří. Ukazuje porcelán, který během posledních let zámku darovali lidé z celé republiky. Nese proto název Poklady z půdy. K vidění bude do 27. května.

Exponáty na výstavě jsou dary z různých koutů České republiky. "Než aby porcelán zabíral místo v domácnosti nebo byl dokonce vyhozen, lidé nám ho darují. Kdo jiný by ho měl přijmout než zámek s největším muzeem porcelánu v České republice, v místě, kde byla založena druhá nejstarší porcelánka v Čechách," vysvětluje Miroslav Nyklíček. Několik lety dary ležely v depozitáři. "Teď jsme se rozhodli je ukázat, aby návštěvníci viděli i jiný porcelán, než běžně vystavujeme," dodal. Ve dvou renesančních sálech je tak k vidění různorodá sbírka porcelánu mnoha porcelánek z období od konce 19. století až do současnosti.

Poklady z půdy budou k vidění do 27. květny, poté je nahradí nová výstava Hvězdy stříbrného plátna, která připomene prvorepublikový film a jeho aktéry. V zámku v Klášterci nad Ohří je - mimo jiných expozic - instalována stálá expozice porcelánu ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Zámek je otevřen každý den. Chcete-li spojit prohlídku kláštereckého zámku s delším výletem do regionu Dolního Poohří nebo Krušných hor, hledejte kvalitní ubytování.

Článek obsahuje P.I.