e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 8. až 10. dubna

publikováno: 6.4.2016, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Prostě jízda – tak by se dal stručně shrnout druhý dubnový víkend. Dojde na zahájení motorkářské sezóny v Kadani, automobilové závody na mosteckém okruhu i pořádné terénní jízdy u Žatce a nakonec i na bezmotorové závody s kočárky...

Závody kočárků
V Mostě a Teplicích se můžete v neděli 10. dubna připojit k celorepublikovým závodům s kočárky, tzv. strolleringovým závodům. Určeny jsou pro rodiče s kočárky i děti na odrážedlech. Podrobnosti o tom, kdy a kde se startuje, v pondělním článku V sobotu odpoledne vypukne velký závod s kočárky

Den sokolnictví a lovectví 
V sobotu 9. dubna bude Horní hrad u Stráže nad Ohří plný dravých ptáků i různých druhů sov. Koná se tam totiž tradiční Den sokolnictví a lovectví, kdy se můžete zblízka seznámit s dravci a dozvědět se zajímavosti z historie lovu. Děti se pak mohou stát královskými sokolníky. Podrobnosti v článku Den sokolnictví a lovectví na Horním hradě. 

Závody aut
V neděli 10. dubna odstartuje na mosteckém autodromu závod šestého ročníku Carbonia cupu. Závodit budou upravené i sériové cestovní vozy, speciály a formule. Přihlášeno je zatím na šedesát aut. Vstup na autodrom je přes depo a je zdarma. Tréninky začínají již v 9,00 hodin, kvalifikace pak ve 13,20 hodin, hlavní závody se pojedou od 15,30 hodin.

Offroady
Další burácení motorů bude znít prostorem závodiště v obci Bezděkov u Žatce, kam se po roce vrací soutěž terénních osobních aut jezdících v těžkém terénu s názvem Offroad trial. Nově se s těžkým terénem také objeví soutěžící v ATV Trial Čtyřkolek. V sobotu 9. a neděli 10. dubna se v Bezděkově sjedou posádky z celé Evropy.  Podrobnosti v této pozvánce.

Jarní trhy
Chybí-li něco na vaší zahrádce, jistě to pořídíte v Litoměřicích na výstavišti, kde se od 6. do 10. dubna koná tradiční výstava Tržnice Zahrady Čech. Těšit se můžete na vyhledávaný sortiment jako je sadba, květiny, cibuloviny, zahradní nářadí, zahradní technika, zahradní nábytek, domácí potřeby, hnojiva, postřiky, potraviny, přírodní léčiva a řadu dalšího. 

Festival Jeden svět
Až do soboty 9. dubna trvá na Lounsku festival dokumentárních filmů Jeden svět. V pátek a sobotu odpoledne můžete navštívit promítání v lounské knihovně a v sobotu večer pak na rozhledně na Červeňáku. Program najdete zde

Premiéra v divadle
V pátek večer uvede mostecké Městské divadlo novou inscenaci - lehce mysteriózní příběh patnáctiletého autistického chlapce, který najde mrtvého psa své sousedky a rozhodne se odhalit vraha. Při svém pátrání pak rozkrývá nejednu záhadu ve vlastní rodině. Hra režiséra Lukáše Kopeckého bude mít premiéru od 19,30 hodin, další představení můžete vidět ještě v dubnu. Zde najdete celý program mosteckého divadla. 

Zahájení motorkářské sezóny
Silné motory dorazí také na náměstí v Kadani, kde se v sobotu 9. dubna dopoledne hodin koná už pošesté zahájení motorkářské sezóny. Od 11,00 hodin si můžete motorky prohlédnout, v poledne dojde na žehnání řidičům v kostele Povýšení sv. Kříže a poté svěcení strojů na Mírovém náměstí. Ve 14,00 hodin startuje společná vyjížďka do kempu Hradec, kde bude připraveno občerstvení i hudba.

Běh Bezručovým údolím
V neděli 10. dubna startuje 39. ročník běhu Bezručovým údolím v Chomutově. Start hlavního závodu na 15 km je v 11,00 hodin, ostatní kategorie s kratšími tratěmi startují již od půl desáté. Prezentace probíhá v prostorách 12. ZŠ v Heyrovského ulici.

Foto ze závodů Carbonia cup: Radoslav Holan.