e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Žatecké divadlo slaví 170 let - operou i rockem

publikováno: 6.2.2019, kategorie: Hudba, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Městské divadlo v Žatci letos oslaví 170 let své existence. O operním představení Libuše pod širým nebem s Evou Urbanovou v hlavní roli už jsme vás informovali. Dalším bodem oslav bude uvedení adaptace alba The Dark Side Of The Moon kapely Pink Floyd. Těšit se na něj můžete v dubnu.

Žatecké divadlo je starší než Národní divadlo v Praze. Jeho základní kámen byl položen 8. července 1848, o necelých deset měsíců později byla budova otevřena, z čehož by si dnešní stavitelé veřejných budov mohli vzít příklad. Rozsáhlá přestavba se uskutečnila v roce 1911. Krátce po vzniku Československa v Žatci dokonce působil stálý činoherní a operetní soubor i orchestr, což přetrvalo až do druhé světové války. Zajímavostí budovy je malovaná opona od Oskara Brázdy z roku 1948. 

Jedním z bodů letošních oslav bude koncertní představení The Dark Side Of The Moon, v němž se muzikant a člen kapely Neřež Filip Benešovský spojil s dalšími českými muzikanty a oživil tuto hudební legendu kapelu Pink Floyd. Podobně už naložil i s albem The Wall, které uvedl v Žatci na Dočesné v roce 2007. Letošní koncert se bude konat v žateckém divadle 26. dubna, vstupenky budou v předprodeji od 20. února. Stát budou od 390 do 590 korun.

Dalším bodem oslav bude open air opera v letním kině. Soubor ústecké opery uvede v sobotu 25. května večer slavnostní Libuši Bedřicha Smetany. Hlavní roli bude zpívat Eva Urbanová. Podrobnosti o operním večeru v Žatci se dozvíte v tomto článku.