reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Chytré hlavy pro Sever potřetí

publikováno: 6.2.2012, kategorie: Vzdělávání, autor: Gabriela Sáričková Benešová

Sdílet: facebook twitter google+

Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal vyhlašuje již třetí ročník grantu na podporu vzdělávání na Mostecku Chytré hlavy pro Sever. Je určen středním a vysokým školám a nově také základním školám v regionu. Ročník 2012 tak bude mít dvě samostatné kategorie. V předvečer spuštění nového ročníku grantu se ve Střední průmyslové škole v Mostě uskutečnilo slavnostní otevření nové učebny (na fotografii).

Střední průmyslová škola loni ve veřejném hlasování zvítězila s projektem Interaktivní zefektivnění výuky. Nákup moderní a poněkud netradiční technologie realizovala za dar ve výši 249 tisíc korun od Vršanské uhelné. Nová učebna učitelům i samotným studentům umožní získávat v reálném čase přehled o znalostech posluchačů ve třídě. „Jsem rád, že v grantu uspěla technická škola. Doufám, že opravdu efektivně využije nové zařízení pro zkvalitnění výuky,“ uvedl Vladimír Rouček, generální ředitel Vršanské uhelné, při slavnostním otevření učebny. SPŠ byla zároveň nejúspěšnější i ve facebookové soutěži, a tak si loni připsala i desetitisícový bonus.

Informace o novém ročníku včetně registračního formuláře zájemci získají na webu www.chytrehlavy.cz a www.czechcoal.cz. Pedagogové, studenti, rodiče i celá veřejnost budou mít i letos možnost veřejným hlasováním ovlivnit výsledky a podpořit svého favorita mezi projekty.
     
Přihlašování projektů bude probíhat od 1. února do 15. března 2012. Projekty, které budou nejvíce odpovídat záměrům podpory od skupiny Czech Coal, budou 1. dubna zveřejněny v místním tisku a na webových stránkách. Veřejnost bude moci o vítězi hlasovat prostřednictvím internetu a sms. Stejně jako v loňském roce proběhne soutěž o mimořádnou prémii na facebookovém profilu Chytré hlavy pro Sever. Zveřejnění vítězů v obou kategoriích proběhne v květnu 2012.