e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Adventní tvůrčí dílny v klášterecké galerii jsou v plném proudu

publikováno: 5.12.2015, kategorie: Pro děti, autor: Vlasta Fišrová

Sdílet: facebook twitter google+

Klášterecká galerie Kryt přišla letos se speciální nabídkou adventních tvůrčích dílen, což se setkalo s velkým zájmem základních škol. Tento týden žáci 4. tříd vyráběli Mikuláše a dozvěděli se něco více o této tradici, na další týden je připraveno zdobení dřevěných ozdob spolu s povídáním o krušnohorských tradicích  a následovat bude ještě zdobení skleněných svícnů satinier efektem a povídáním o sv. Lucii.

„Velký zájem škol a pozitivní zpětná vazba od dětí i pedagogů nás velice těší. Rádi bychom proto školám nabídli tvůrčí dílny i v příštím roce, kdy je připravíme nejen v předvánočním čase, ale i o Velikonocích,“ říká Radka Hodicová z odboru komunikace a cestovního ruchu. 

Několik stovek spokojených návštěvníků přitom zažila městská galerie již v průběhu tvůrčích dílen pro každého příchozího, které se uskutečnily v rámci tradiční akce Rozsvícení vánočního stromu. Pod vedením lektorek ze základní umělecké školy si děti ozdobily 150 andělských muffinů, společně vyrobily 90 vánočních štěstíček a odnesli si 150 svíček ze včelího vosku. Navíc mají všichni nyní možnost prohlédnout si výstavu Vánoční tradice a zvyky, která je vytvořená z prací všech kláštereckých mateřských a základních škol. K vidění je andělský sbor, několik typů betlémů, vánoční stromky či velká malba znázorňující zpívání koled. Součástí výstavy je i ozdobení výloh domů na náměstí Dr. E. Beneše, kterému vévodí rozsvícený vánoční strom.