reklama Vánoční Speciál 2019
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Prosincové koncerty v duchcovském zámku

publikováno: 5.12.2013, kategorie: Hudba, autor: Marian Hochel

Sdílet: facebook twitter google+

Přestože návštěvnická sezóna na zámcích a hradech již skončila, zámek Duchcov ještě něco pro své návštěvníky do konce roku chystá. Těšit se můžete na dva vánoční koncerty v prosinci. V článku se navíc dozvíte, co zajímavého se bude dít na zámku Duchcov příští sezónu.

V prosinci se ve Valdštejnském sále uskuteční dva koncertní programy, které navodí příjemnou atmosféru nastávajících vánočních svátků. Základní umělecká škola Ivana Kawaciuka v Duchcově uspořádá 11. prosince od 17,30 hodin tradiční adventní koncert s večerem koled a vánočních melodií v podání svých žáků a pedagogů.

Toto představení, které bude nepochybně vánočním dárkem našich nejmenších či mladých nadějných talentů, bude následováno 22. prosince vystoupením Československého komorního dua - Pavla Burdycha a Zuzany Berešové, kteří doprovodí svou hrou na housle a klavír sopranistku Michaelu Jančařikovou. Koncert pořádá Kulturní centrum Duchcov od 16,00 hodin a během podvečera zazní díla Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Jakuba Jana Ryby a dalších proslulých autorů klasické hudby včetně vánočních písní.
 
A na co se můžete těšit v nové sezóně? Z letošních novinek chce správa zámku v příštím roce zopakovat akci zacílenou na ty nejmenší – zámecký karneval „Casanova se baví“ s dětskými oživenými prohlídkami. Tolik pohádkových bytostí a oživených historických postav, které se sešly ve Valdštejnském sále v sobotu 7. dubna, nepamatuje ani samotný Giacomo Casanova v podání Petra Stolaře z Divadla V Pytli, který se ujal role hostitele a hlavního baviče této nevšední zámecké společnosti. Následovat budou i oživené prohlídky zámku s prvky opery a baletu, jejichž choreografie je autorským počinem baletního mistra Vladimíra Gončarova, doprovázeného sólistkou ústeckého baletu Natálií Vassinou a operní pěvkyní Innou Davidenko. Propojení činohry s prvky opery a baletu, programově vystavěno na historických reáliích přímo v zámeckých expozicích, nabízí návštěvníkům zámku mimořádný kulturní zážitek.    

V příštím roce se obnova zámeckých interiérů rozšíří i do severního, tzv. Casanovského křídla zámku, takže návštěvníci druhé prohlídkové trasy budou moci výjimečně zhlédnout řadu odborných restaurátorských postupů, které přispějí k obnově původních výmaleb v jednotlivých pokojích bývalého zámeckého personálu. A určitě zde mimo jiné kromě restaurátorů potkají i samotného Casanovu, který pro ně opět připraví několik překvapení v podobě vydatné zábavy i poučení.