e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Vyzkoušejte si práci dráteníka

publikováno: 5.9.2018, kategorie: Vzdělávání, autor: Vendula Fremlová

Sdílet: facebook twitter google+

Zatímco v minulosti bylo drátování nádobí nutností, dnes je dekorační technikou. Přijďte si ho vyzkoušet v sobotu 8. září do teplického zámku. Drátenická dílna je doprovodnou akcí aktuální výstavy Nomádi Evropy – příběh slovenských dráteníků.

Putovní výstava Považského muzea v Žilině představuje více než 200 exponátů, které zachycují příběh slovenského drátenictví od počátků vzniku tohoto tradičního lidového řemesla až po současná díla drátenických mistrů z celého Slovenska. Otevřena bude v teplickém muzeu do 23. září.

V sobotu 8. září pořádá muzeum dílnu s drátenicí Věrou Studenou z Kuklíku, která představí současné podoby drátenického řemesla. Dozvíte se, jak se drátují sklenice, porcelán, kamínky nebo vejce, a jak si vyrobit dárek z drátu a korálků. Sebou si přineste cokoliv, s čím byste chtěli poradit. Nezbytnou pomůckou jsou malé kleštičky - štípací nebo s plochými čelistmi a různé druhy drátů. Základní materiál i pomůcky budou k dispozici na místě. Dílna bude otevřena od 10,00 do 12,00 a poté od 14,00 do 16,00 hodin v jízdárně zámku. Vstupné je 30 Kč.

Foto: Pixabay.com