e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 7. až 9. září

publikováno: 5.9.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

První víkend nového školního roku je ve znamení otevřených památek i velkých městských oslav. Ty se konají v Krupce, Sokolově či Mostě, v Peruci budou dožínky, v Klášterci hudební festival, v Teplicích pivní přehlídka,na Ohři otevřené přehrady a na Königsteinu dělostřelci (na fotce).

Otevřené přehrady
Povodí Ohře pořádá Den otevřených dveří v sobotu, 8. září. Zpřístupněna budou vodní díla Skalka a Stanovice v Karlovarském kraji, Chřibská na Terezínsku a u příležitosti 50. výročí od zprovoznění také vodní dílo Nechranice na Chomutovsku. Otevřeno bude od 9,00 do 16,00 hodin. Všude vás čekají prohlídky s výkladem a prezentací činnosti vodárenské společnosti.

Na koni do školy
Zábavu pro děti chystají na neděli 9. září ve Svinčicích na Mostecku. Program Na koni do školy bude probíhat od 13,00 do 17,00 hodin. Vystoupí klaun Albertík, připraveny jsou jízdy na koních, v kočáře, živá hudba, atrakce pro děti. Vstup je zdarma.

Prohlídka parku
Tuto neděli 9. září se můžete vydat na komentovanou prohlídku zámeckého parku v Klášterci nad Ohří. Dozvíte se něco z historie parku i zajímavosti o unikátních dřevinách. Tentokrát je připravena večerní prohlídka, která vyráží v 18,00 hodin od kašny zámku. Vstupenky jsou v prodeji v infocentru v budově radnice (od 9,00 do 17,00 hodin), vstupné 30 Kč.

Člověk v přírodě
Tři výstavy se konají o víkendu na výstavišti v Lounech. Kromě zmíněné výstavy Člověk v přírodě, tradiční výstavy drobného zvířectva a chovatelských potřeb, je to také Potravinářská a nápojový salon a Řemesla a kreativita. Otevřeno bude od pátku do neděle od 9,00 do 17,00 hodin. V doprovodném programu můžete navštívit exotický pavilon, přehlídku dravých ptáků, v sobotu od 10,00 hodin kynologickou show či v neděli krajskou výstavu psů a soutěž O nejhezčího voříška či přehlídku psích útulků. Vstupné 50 Kč, děti a senioři 30 Kč.

Dny evropského dědictví
Tento víkend začínají Dny evropského dědictví, které během září otevřou řadu historických památek zdarma a zpřístupní i místa jindy uzavřená. Na tento víkend jsme pro vás přichystali pozvánku do Chomutova, Kadaně, Úštěku, Litoměřic... najdete ji zde

Závody do vrchu
Mezi Krupkou a Komáří Vížkou na Teplicku se v sobotu 8. září pojedou automobilové závody do vrchu. Start závodu je v 8,00 hodin. Auta budou závodit na trati dlouhé téměř 4 kilometry s průměrným sklonem 9 procent. Na silnici bude omezen provoz.

Mariánské slavnosti
Poutní slavnost se koná o víkendu v Krupce na Teplicku. V sobotu i neděle bude program probíhat na velké scéně na Mariánském náměstí i malé scéně před městským úřadem. V sobotu navíc v parku připravuje Dům dětí a mládeže dílny a soutěže. Po oba dny začíná program v 11,00 hodin. V sobotu vystoupí třeba Jakub Smolík či Aleš Brichta, v neděli odpoledne Milan Drobný a Laura a její tygři. Kromě hudby jsou připraveny i pohádky, šermířská vystoupení, tanečnice, kouzelník, ukázka dělostřelců a trhy. Na Městském úřadě budou navíc vystaveny kaktusy a sukulenty.

Hokejová neděle
HC Klášterec nad Ohří představí divákům své nové logo a název klubu a také maskota. Při té příležitosti se koná v neděli 9. září od 17,00 hodin na zimním stadionu přátelské utkání domácích veteránů s veterány reprezentace ČR. Uvidíte na ledě hvězdy jako je Beránek, Šlégr či Látal. Připraveny jsou i soutěže pro diváky. Vstupné 50 Kč.

Pivní rynek
Na zámeckém náměstí v Teplicích se o víkendu koná třetí ročník Teplického pivního rynku, na němž můžete ochutnávat produkci regionálních pivovarů. Dorazí jich celkem dvanáct. V pátek 7. září  od 17,00 do 23,00 hodin se představí domácí pořadatel Pivovar Monopol, další pak v sobotu od 10,00 hodin. V pátek zahraje Hlahol či Blue Rocket, hudba bude znít také v sobotu – vystoupí například Oscar Petr Trio, Depech Mode revival nebo New Age of Smokie.

Klášterecké promenády
Klášterec nad Ohří se rozloučí s létem tradičním hudebním festivalem, který vypukne v lázních Evženie v sobotu 8. září odpoledne. Během odpoledne a večera vystoupí od 13,30 hodin kapely E.R.A., Mňága a Žďorp, Cocotte Minute, Atmo Music, Olga Lounová a Michal Hrůza. Hudbu doplní dětské atrakce, jízda na koních, ukázky bojových umění, bumper koule a stánkový prodej. Vstup je zdarma.

Zahájení školy
Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Teplicích zve v pátek 7. září od 15,00 do 17,00 hodin vás zveme na akce k zahájení školního roku. Nebudou chybět oblíbené fotokoutky, občerstvení nebo malování na obličej. V Proseticích, Rovná 277 se uskuteční Zahajovací diskotéka, při příznivém počasí na dvoře, za deště v 1. patře budovy. V Trnovanech, Maršovská 3 pro vás připravili akci Staň se superhrdinou. Děti si vyzkouší základní dovednosti a znalosti při řešení krizových situací jako je úraz kamaráda, požár a podobně.

Na věž
Ještě tento pátek můžete vystoupat na věž kostela svatého Mikuláše v Lounech a podívat se na večerní město. Otevřeno bude od 19,00 do 21,00 hodin.

Krajské dožínky
V Peruci na Lounsku se v sobotu 8. září koná dožínková slavnost zemědělců z celého kraje. Čeká vás výstava zemědělské techniky, řemesel a výrobců z kraje, ochutnávky a prodej, ukázky hasičské techniky, expozice chovatelů, dobová řemesla a hry. Program začne v 11,00 hodin průvodem a předáním dožínkových věnců. Na hlavní scéně pak vystoupí třeba Ivan Mládek a Banjo Band, irská kapela nebo revival Wanastovi Vjeci. V zámeckém parku pak diváky potěší šermíři, sokolník, žongléři a další, u muzea české vesnice bude probíhat program pro děti s pohádkami, na fotbalovém hřišti hraje dechovka a helingonkáři. Vstup i parkování zdarma.

Návštěvní den Ekozámečku
Ekozámeček Stroupeček nedaleko Nechranické přehrady se otevře v sobotu 8. září veřejnosti. Komentované prohlídky ekofarmy a okolí začínají od 10,30 a od 14,00 hodin. K vidění budou například památné duby staré cca 500 let, políčko amarantu, labyrint, pomalované zdi, Airbnb ubytování, indičtí běžci a jiná zvířátka... Vstupné: dobrovolné. Usedlost najdete u Ohře mezi Stroupečí a Přívlaky na Žatecku.

Děla na Königsteinu 
Hřmící děla, historické uniformy, řízná hudba - to je 5. ročník "Hřmění děl nad údolím řeky Labe" v pevnosti Königstein v Saském Švýcarku. V sobotu 8. září vybuduje více než 250 dělostřelců na pevnosti Königstein polní ležení a do bojového postavení umístí 30 replik děl ze 14. až 19. století. V historických uniformách evropských a amerických dělostřelců pak předvedou manévry. A o přestávkách vysvětlí všem zájemcům, jak děla fungují. Na náměstí "Paradeplatz" nabídne soubor "Schlosswache 1757 zu Glauchau-Schönburg" říznou hudbu a ukázky rázné execírky.

Víkend ve mlýně
I tento víkend bude otevřen pro návštěvníky Vernerův mlýn v Brlohu. V sobotu 8. září od 15,00 hodin se koná přednáška Historie mlynářství, vstupné 50 Kč. V neděli 9. září ve stejný čas pak děti potěší norská pohádka Kozlík Divadla Agnez Česká Lípa. Určena je pro děti od 3 let.

Korozluky Fest
Tak opět naposled – zní motto dalšího hudebního festivalu na zámku v Korozlukách u Mostu. Vypukne v pátek 7. září v 18,00 hodin. Kromě pořádající kapely Petr Kalandra memory band dále vystoupí Pepa Štross & syn, Vladimír Mišík a ČDG, Pavlína Jíšová a Šany Šanclová, Oskar Petr a Cumbal.

Hornická slavnost
Sokolov v sobotu 8. září ožije vzpomínkami na hornickou historii. Hornickou pouť zahájí v 10,00 hodin průvod městem. Hlavní program bude probíhat na náměstí Budovatelů před Hornickým domem, kde vystoupí třeba Michal Hrůza, Bára Basiková a bude se konat také Den s armádou s přeletem gripenů. Na Starém náměstí se představí národnostní menšiny a bude se konat výstava Dobrota Karlovarského kraje a hudba na folkovém pódiu. V areálu Bohemia bude probíhat sportovní program s pokusem o rekord na workoutovém hřišti. Představí se vojenská techniky a na rockovém podiu na závěr kapela s Viktorem Dykem v čele. Vše zakončí ohňostroj.

Mostecká slavnost
Slavné hornické dny bude připomínat v sobotu 8. září také městská slavnost v Mostě. I ta začíná průvodem, který vyjde ve 12,45 hodin z Prvního náměstí v modro-bílých barvách města. Dojde ke kostelu, kde bude probíhat program na třech scénách. Během dne uslyšíte třeba kapely Žlutý pes, Rybičky 48, Čechmor, Davida Kollera, Václava Neckáře a Bacily, Sandru a její Vembloudy či Carpatia Castle. Pro děti bude připravena herní zóna, kolotoče a atrakce, chybět nebudou stánky.

Drátenická dílna
Doprovodnou akcí k výstavě Nomádi Evropy - příběh slovenských dráteníků v teplickém muzeu bude v sobotu 8.září drátenická dílna. Dozvíte se, jak se drátují sklenice, porcelán, kamínky, vejce slepičí, krůtí i pštrosí, a jak si vyrobit dárek z drátu a korálků. Vstupné 30 Kč, začátek ve 14,00 hodin.

Kaktusy a sukulenty
Do soboty 8. září si můžete v žatecké Staré papírně prohlédnout výstavu kaktusů a sukulentů, která navíc slouží i jako poradna a prodejna. V sobotu bude otevřeno od 13,00 do 17,00 hodin, ve všední dny od 9,00 do 17,00 hodin. 

Flérové babí léto

Fler jarmark se bude konat na nádvoří cisterciáckého kláštera v Oseku v sobotu 8. září. Asi třicet českých prodejců nabídne originální ručně vyráběné předměty. Jarmark bude doplněn ukázkami výroby a tvůrčími dílničkami pro malé i velké. Otevřeno od 10,00 do 17,00 hodin. Vstupné 10 Kč.

 

Dětský den

Zpříjemnit dětem vstup do nového školního roku můžete v pátek 7. září na Benediktu v Mostě. Mezi 15. a 18. hodinou je tam připravena diskotéka, skákací hrad, autogramiáda Černých Andělů, skupina Holki, taneční vystoupení a další program.

 

Den porcelánu

Muzeum města Ústí nad Labem pořádá v pátek 7. září osmý ročník tradičních porcelánových trhů se širokým sortimentem užitkového i dekorativního porcelánu z dílen společnosti Český porcelán, a.s. Dubí a Royal Dux Duchcov. Vstupné 20 Kč s hrnkem v ceně. Otevřeno od 10,00 do 18,00 hodin.

 

Festival v Milešově
Třetí ročník festivalu v Milešově na Teplicku se koná 8. září od 11,00 hodin. Začátek bude v zámecké kapli, kde proběhne mše a od 13,00 u letohrádku v parku zámku Milešov zahájení a uvedení kapel. Cílem akce je zviditelnit snahu obce zachránit významnou památku, získat alespoň částečné finance na její obnovu a nalézt možnosti budoucího využití letohrádku i parku. Uslyšíte Amelancha (písničky s nádechem tajemna), Ergo (novostředověká hudba), Původní receptura (pop-country), Toska (ska-pop), Poitín (folk-world music). Vstupné 62 Kč.

 

Další tipy můžete vyhledávat v Kalendáři akcí.

Foto: Pevnost Königstein.