reklama Tipy na víkend
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kamencové jezero se otevřelo návštěvníkům, na plážích je nový písek

publikováno: 5.5.2022, kategorie: Turistika, autor: Pavlína Skopová

Sdílet: facebook twitter google+

Po dvou letech protiepidemických odkladů odstartovala hlavní sezona na Kamencovém jezeře v Chomutově v tradiční čas, první květnový den. Před létem ještě čeká jezero velké dopouštění vody, neboť k běžné hladině chybí okolo 30 centimetrů. Vstupné se měnit nebude.

Před novou sezonou v Chomutově zrekonstruovali další chatky v rekreační části, hlavní molo se dočkalo ošetřujícího nátěru, lodičky zase zcela nového přístaviště. Na pláže se už navozilo tři sta tun nového písku a je pravděpodobné, že se bude doplňovat ještě další.

Stejně jako loni čeká Kamencové jezero ještě dopouštění vody, aby se hladina dostala na běžnou hranici. Teď k ní chybí asi třicet centimetrů, které by měla ještě před létem doplnit voda z přivaděče. Do jezera tak přiteče ještě takřka padesát milionů litrů vody.

Vstupné zůstává na stejné výši jako v předchozích letech. Jednotlivé vstupné bude za padesát korun, permanentní vstupenka pak za 500 pro děti a seniory, za 700 pro dospělé. Pronájem kabinek také zůstává na ceně mezi 400 až 700 korun. „Prodej permanentních vstupenek i pronájem převlékacích kabinek už běží od poloviny dubna,“ dodává k tomu vedoucí areálu Jan Klučerovský.

První větší akce pro veřejnost jsou v areálu plánované na červen. O víkendu 11. a 12. června to bude Velká cena Chomutova, celostátní závody mládeže v kanoistice, týden nato pak jedenáctý ročník Chomutovského Dragon Cupu, tedy závodu dračích lodí. 

V průběhu letošní sezony započne také první etapa stamilionové přeměny areálu, konkrétně výstavba nového vchodu ve směru od parkoviště u Aquasvěta. Další velké investice, především přebudování vstupu z Přemyslovy ulice na takzvané Kamencové náměstí, jsou v plánu po sezoně.