reklama Tipy na víkend
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Mostecké Středisko volného času nabízí balíčky pro velikonoční tvoření

publikováno: 5.3.2021, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Vypěstovat a ozdobit velikonoční osení, vyrobit si jarní dekorace nebo tvořit z keramiky. Domácí aktivity nabízí v březnu Středisko volného času v Mostě. Dětem připravilo opět i výlety Mostem a okolím s úkoly a soutěžemi.

Na recepci SVČ je možné vyzvednout si balíček s keramickou hlínou a návodem na tvoření velikonočních dekorací. Hotové dekorace je pak možné přinést zpět a nechat si je vypálit v keramické peci. Přijít můžete do 26. března a cena balíčku je 30 korun. Stejně tak je možné si v SVČ vyzvednnout balíček kreativní sady na výrobu závěsného domečku, okénka či plotu s jarní tématikou. Kromě toho vyhlásilo středisko pro děti soutěž o nejkrásnější vypěstované a ozdobené velikonoční osení. Vyfocení výrobky je možné posílat na e-mail strosnerova@svc-most.cz do 28. března.

Středisko volného času pokračuje také v přípravách zábavných procházek okolím Mostu. Na Benediktu je v březnu připravena stezka plná hádanek, kvízů, bludišť a šifer. Vrchem Ressl (od koupaliště Stalingradská) zase vede stezka Po stopách skřítka, kde děti odhalují stopy zvířat. Rodiče s dětmi se také mohou vydat na stezku městem a poznávat budovy v soutěži Foto rallye - Jak znáte město Most. Poslední stezka pro menší děti nazvaná Březen za kamna vlezem se otevře 8. března v Radničním parku a v parku Šibeník.

Podrobnosti k tvoření i stezkám najdete na www.svc-most.cz.

Ilustrační foto: Jan Vašek z Pixabay.