e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Vydejte se v offroadech po stopách seriálu MOST!

publikováno: 5.3.2019, kategorie: Turistika, autor: Liběna Novotná

Sdílet: facebook twitter google+

Přijeďte se přesvědčit, že Chánov není Jeruzalém, dát si pivo v Severce a pokochat se stejným výhledem jako Franta s Dášou na prvním rande. Po New Yorku, kde se můžete vydat po stopách seriálu Sex ve městě, má svou seriálovou stezku také Most. S netradičním putováním po místech známých z populárního seriálu MOST! přichází Offroadsafari.cz. První výlet DYCKY MOST! startuje už tuto sobotu 16. března.

„Seriál je plný drsného humoru, nadsázky, rozvířil hodně emocí kolem způsobu, jakým je zachycena realita dnešního Mostecka. A nesporně vzbudil taky zájem o město Most i jeho okolí. Přesně to je i cílem našeho netradičního projektu zážitkové turistiky, první svého druhu v České republice, který ukazuje kontrasty průmyslové krajiny a života v ní,“ vysvětlil Martin Bareš, jeden ze zakladatelů Offroadsafari.

Co tohle seriálové putování obnáší? Vyhlídku na Hněvíně, kam se vydal Eda na očistnou cestu a našel Frantu s Dášou na rande, projížďku vyhlášeným sídlištěm Chanov, vyprávění o zajímavostech kolem mosteckého kostela po jeho přesunu, zastávku u Luďanova domu, v autoservisu pana Juliše, u Marcela a u technických služeb, kde pracoval Luďan s Frantou. A pomyslnou třešničkou na dortu je posezení u piva ve vyhlášené restauraci Severka.

Na výpravu po stopách oblíbených seriálových postav se můžou fanoušci přihlásit na www.offroadsafari.cz. Vypsané jsou zatím dva sobotní termíny - 16. a 23. března. 

„Výlet DYCKY MOST! ale není jen pro fanoušky seriálu. I těm, kteří seriál nesledují, přiblížíme život na Mostecku a ukážeme, že tu dávno nežijeme v měsíční krajině, jak si stále většina lidí myslí. To je ostatně podstata všech našich výletů. Domácím i přespolním představujeme krásná i drsná zákoutí severozápadních Čech, krajiny plné kontrastů. Jak se říká, ukázaná platí,“ uzavřel Martin Bareš.