reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zraněná sova skončila v záchranné stanici

publikováno: 5.2.2010, kategorie: Zajímavosti, autor: Oldřich Urban

Sdílet: facebook twitter google+

Ve středu v noci vyjížděli strážníci Městské policie Bílina pro sovu s poraněným křídlem. Zraněného Kalouse ušatého nalezla občanka Teplického předměstí a přivolala strážníky, kteří sovu následně umístili do Záchranné stanice pro handicapované živočichy Falco v Dolním Týnci. Ta je během letošní kruté zimy plná zvířat a potýká se proto s finančními problémy. Uvnitř najdete možnosti, jak záchranné stanici přispět.

Městská policie se záchranou stanicí Českého svazu ochránců přírody Falco, která je zapsána v národní síti záchranných stanic, spolupracuje již několik let. Jak nám prozradila provozovatelka stanice, kromě bílinských strážníků, odvážejí do Falca poraněná či jinak handicapovaná zvířata i ostatní občané Bíliny.

Provozovatelka Falca paní Tomšovská si posteskla nad krutou zimou, kdy do stanice lidé zvířata přivážejí několikanásobně častěji než tomu bylo v minulosti. Na vině je množství sněhu, které znemožňuje zejména ptactvu nalézt potřebné množství potravy. Bohužel stanice již nemá dostatek finančních prostředků na pořízení dalšího krmiva a zdravotnického materiálu, přesto žádné zvíře neodmítne přijmout a postarat se o něj. Jak sama říká, raději se sami uskromníme, než abychom omezili péči o naše svěřence.

Strážníci MP Bílina proto vyhlásili veřejnou sbírku a ihned sami mezi sebou vybrali finanční prostředky. Občané, kterým osud stanice a tedy i zvířat, o které se paní Tomšovská se svým týmem stará, není lhostejný, mohou přispět jakoukoli finanční částkou na účet č. 273776160267/0100 KB Litoměřice.

Kromě finančních příspěvků by stanici velmi pomohly dary ve formě krmiva pro jejich svěřence. Pro ježky a další menší zvířata jsou vhodné konzervy pro kočky, pro ptactvo loupaná i neloupaná semena slunečnice, dále také piškoty a podobně. Jak uvedla paní Tomšovská – fantazii se v tomto směru meze nekladou. Občané mohou dary ve formě krmení přinést na služebnu MP Bílina. Strážníci nashromážděné dary do stanice poté odvezou.

Adresa stanice: Stanice pro handicapované živočichy ČSOP (Český svaz ochráců přírody) FALCO, Dolní Týnec 39, 412 01 Litoměřice, telefon: 606 280 121.