e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Česká reprezentace věří: Chomutovsko nám pomůže postoupit

publikováno: 4.12.2015, kategorie: Sport, autor: Michal Pavlík

Sdílet: facebook twitter google+

Česká futsalová reprezentace se pomalu chystá na vrchol a zároveň poslední akci roku 2015. Jeden cíl už Češi letos splnili, když postoupili na Mistrovství Evropy 2016 v Srbsku. Teď stojí před neméně lehčím úkolem. Postoupit do jarní baráže o postup na mistrovství světa. Vše začíná v prosinci v Chomutově, kde se hraje kvalifikační skupina.

Český tým postupně narazí na Kazachstán, Francii a Slovinsko. Z této nesmírně těžké skupiny postupují první dva týmy do baráže, ostatní končí a do Kolumbie se nepodívají.

Česká reprezentace si vybrala halu v Chomutově záměrně. „Již dlouho jsme v Chomutově nic nepořádali. Chtěli jsme kraji, kde je futsal velmi oblíbený, nabídnout i atraktivní reprezentační klání. Hráči se do haly těší. Líbí se jim,“ prozradil předseda Komise futsalu Otakar Mestek. 

A že půjde o atraktivní duely, o tom není pochyb. Skupinu může vyhrát kdokoliv, i když mírným outsiderem je Francie, která je teprve se svým futsalem na vzestupu, ale za to velmi rychlém. Češi ji v březnovém kvalifikačním duelu ve Slovinsku o postup na EURO porazili 5:3. Na druhou stranu mírným favoritem je Kazachstán. Nejtěžší možný soupeř z třetího koše, který do svého mužstva zařadil několik Brazilců a má svém středu vítěze UEFA Futsal Cupu. Tým navíc trénuje ex-chrudimský trenér Cacau, který Čechy dobře zná. Posledním soupeřem bude Slovinsko a na to má český tým spadeno. V březnové kvalifikaci totiž svěřenci trenéra Tomáše Neumanna prohráli na půdě soupeře 1:3 a museli do baráže. 

Těsně před kvalifikací sehrají Češi dva přátelské zápasy s Japonskem. Jeden v Chomutově a druhý v Kadani. „Chceme se rozehrát a vyzkoušet si věci z tréninku i v zápase tak, abychom byli na první kvalifikační zápas co nejlépe připravení. Navíc Japonsko je atraktivní soupeřem, pro diváky v hale půjde o velice atraktivní duely,“ prozradil asistent českého reprezentačního týmu Vlastimil Bartošek. Vstupné na každý hrací den, kdy se hrají dva duely, činí pouhých padesát korun.

Přátelské zápasy

Česká republika – Japonsko (Chomutov, 6. prosince od 18 hodin)

Česká republika – Japonsko (Kadaň, 7. prosince od 18 hodin)

Kvalifikace MS 2016, Chomutov

Česká republika – Kazachstán (10. prosince od 16.30 hodin)

Francie – Slovinsko (10. prosince od 19 hodin)

Slovinsko – Kazachstán (11. prosince od 16.30 hodin)

Česká republika – Francie (11. prosince od 19 hodin)

Kazachstán – Francie (13. prosince od 13.30 hodin)

Česká republika – Slovinsko (13. prosince od 16 hodin)