reklama Březenský drak 2020
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Jaroslav Rudiš a Jaromír 99 oživí Kafkův Zámek

publikováno: 4.11.2014, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Emil "Emilio" Dvořák

Sdílet: facebook twitter google+

V Ústí nad Labem a Drážďanech i na dalších místech Čech a Saska probíhají v těchto dnech Dny česko-německé kultury. Jejich vyvrcholením bude páteční oživení "Kafkova Zámku" v ústeckém klubu Doma. V Ústí se program představí 7. listopadu, v Drážďanech následující den. Na podiu se objeví hvězdy hudebního i literárního světa.

Slavnostní zakončení festivalu Dnů česko-německé kultury nabídne divákům z obou stran hranice přímo jedinečný a neopakovatelný zážitek v podobě literárně-hudebního projektu Kafka Band: Videoprojekci k příběhu o bloudění zeměměřiče K. doplní přední čeští hudebníci. Na kytaru hraje Dušan Neuwerth, na baskytaru a mandolínu a.m.almela, na klávesy Jiří Hradil a na bicí a perkuse Zdeněk Jurčík a Tomáš Neuwerth. Jaromír 99 se u tohoto projektu sešel se spisovatelem Jaroslavem Rudišem (oba jsou autory kultovní komiksové trilogie Alois Nebel). Zatímco Jaromír 99 zpívá, Rudiš čte a recituje.

Program začíná od 20,00 hodin, vstupenky jsou v prodeji v pokladně Muzea města Ústí nad Labem, Café Max, Restaurace Praha Střekov.