e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Krušné horory nabízí mrazivé příběhy a hledání kešek

publikováno: 4.7.2016, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Pro všechny, kteří mají rádi tajemná místa s příběhem, ze kterého trochu mrazí, rádi objevují nová zákoutí v českých krajinách, jsou lovci kešek, připravila Destinační agentura Krušné hory zážitkový okruh v Krušných horách a podhůří. Jedná se o ucelený okruh na místech, s jejichž tajemstvím se hledači Krušných hororů mohou seznámit v krátkém filmu.

Deset krátkých hraných filmů natočených na konkrétním místě v destinaci zavede turisty napříč celými Krušnými horami. K tomuto projektu budou vydány také turistické pasy, do kterých budou turisté sbírat razítka a mohou s vyplněným pasem soutěžit o zajímavé ceny. "Jejich tisk se zdržel, ale měly by být v informačních centrech k dispozici již tento týden," informovala Kateřina Pourová z Destinační agentury Krušné hory. Pasy, které je možné také vytisknout na webu www.krusnehorory.cz, jsou slosovatelné a na vítěze čeká cena. "Krušné horory se inspirovaly mezinárodní hrou Geocasching. V současné době usilujeme o zapsání tajemných míst Krušných hororů do sítě geokeší tak, aby Krušné horory mohli vidět a lovit také skalní příznivci této hry," doplnili organizátoři.

Projekt podpořila Severní energetická, a.s. z výtěžku z Uhelného safari. Více informací o projektu naleznete na stránkách www.krusnehorory.cz, kde můžete shlédnout devět tajemných příběhů, například o lásce z Červeného hrádku, o víle Marcebile i tajemství hradu Rýzmburk.