reklama Tipy na víkend
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Chomutovský aquasvět zůstane půl roku zavřený

publikováno: 4.6.2021, kategorie: Sport, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Aqusvět v chomutovské části Vinohrady, který funguje teprve devět let, bude následujících šest měsíců uzavřený. Musí projít velkou rekonstrukcí. Město označilo stavbu za zfušovanou.

"Od spuštění provozu v roce 2012 řeší město mnoho reklamací. Po letech dohadů se zhotovitelem teď musí dojít na opravu největšího stavební průšvihu," informovala chomutovská radnice. Tím průšvihem myslí vzlínání vlhkosti vnitřních podlah - v šatnách, uvnitř bazénu i na fasádě. Podle radnice už v samotných základech stavby byla nekvalitně provedená hydroizolace podlah.

"Prostory budou zcela vystěhovány. Pryč musí veškeré dodatečně montované konstrukce, včetně ocelové konstrukce tribuny, šatnových boxů, vybavení kuchyně a zábradlí. Někde budou částečně odstraněny obklady. Následně bude současná skladba podlahy úplně vybourána až na nosnou stropní konstrukci. Kromě bazénových van téměř všude," vysvětluje radnice, co vše se bude opravovat. Doby uzavření provozu během covidových restrikcí prý využít z časových důvodů nešlo. Cena? Zřejmě více než 16 milionů korun. S původním zhotovitelem se chce město soudit.