e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Extrém Bike Most 2018 bude v novém termínu

publikováno: 4.6.2018, kategorie: Sport, autor: Stanislav Pecho

Sdílet: facebook twitter google+

Máte rádi horská kola? Jezdíte rekreačně, kondičně, závodně či jen tak pro radost? Pokud je alespoň jedna z vašich odpovědí kladná, zapište si do diářů datum 23. června. Na mosteckém hipodromu se bude konat pohárový závod v maratonu horských kol Extrém Bike Most 2018. Dnes končí možnost zvýhodněného startovného.

Hlavním závodem bude jako vždy Extrém 72km, připraveny budou i kratší tratě Extrém 56km a Hobby 35km. Přímo v areálu mosteckého hipodromu budou nachystány i závody pro děti. 

Extrém 72km patří k těm nejnáročnějším maratonům u nás, a to i přes fakt, že celá trať se nachází v bezprostředním okolí Mostu, konkrétně na Hněvíně, Resslu, Širáku a v okolí Matyldy. Patříte-li k cyklistickým nadšencům, pro které kolo znamená více než jen občasné vyplnění volného času, budete si zde užívat parádní terén, překonávat vlastní limity, o kterých jste dříve neměli ani tušení a po projetí cílem, bez ohledu na celkový čas, vás kromě pořádné únavy čeká příjemný pocit, že jste to celé zvládli. 

Závod Hobby 35km, který se rok od roku těší většímu zájmu, je určen každému, kdo chce udělat něco pro své tělo. Trať vede po zpevněných cestách okolo vodní nádrže Matylda a je ideální pro méně zkušené cyklisty bez rozdílu věku. I zde vždy panuje nezapomenutelná závodní atmosféra, připraveno je občerstvení a pro vítěze samozřejmě také hodnotné ceny. Na této trati bude navíc probíhat soutěž o nejtěžší tým „Kolos“.

Pro mladší sportovce budou v areálu hipodromu připraveny závody Minibike 6km (do 12 let) a Superminibike 0,5km (do 7 let). 

Pro zpestření připravili pořadatelé možnost získat startovné zdarma formou geocachingu. Stejně tak je možné vyhrát některou z hezkých cen ve vědomostním kvízu nebo v cílové tombole. Veškeré aktuální informace je možné najít na www.klmost.cz. Uzávěrka zvýhodněného startovného v pondělí 4. června.