e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Beethovenův festival Teplice: Mladí dirigují filharmonii

publikováno: 4.6.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Sdílet: facebook twitter google+

Po několika koncertech na zámcích a kostelích kraje se Hudební festival Ludwiga van Beethovena vrací do Teplic. Ve čtvrtek 7. června si návštěvníci mohou vychutnat jeden ze symfonických koncertů festivalového programu. Se Severočeskou filharmonií Teplice se tento večer představí hned pět mladých dirigentů z celého světa a jako sólista houslista Stefan Zientek.

Neobvyklý večer, kdy se za dirigentským pultíkem střídají začínající dirigenti z celého světa, nabídne desátý koncert Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena v koncertním sále Domu kultury Teplice. Na programu je Beethovenova osmá symfonie a svita ze Stravinského baletu Pták Ohnivá. Zazní také houslový koncert Sergeje Prokofjeva, v němž se jako sólista představí dvadvacetiletý německý houslista Stefan Zientek.

Severočeskou filharmonii Teplice v průběhu večera budou řídit nadějní dirigenti: Chanmin Chung z Jižní Korei, Niklas Hoffmann a Eric Staiger z Německa, Harry Ogg z Velké Británie a Tobias Wögerer z Rakouska. Koncert se koná ve spolupráci s Musikhochschule ve Výmaru.

Koncert začíná v Domě kultury v Teplicích v 19,00 hodin, vstupné je 160 Kč, zlevněné 80 Kč.

Další festivalový koncert se bude konat opět v Teplicích v pondělí 11. června. Celé festivalové dění můžete sledovat ve Speciálu Beethovenův festival Teplice.