reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Město pro byznys 2010: obrovský úspěch Loun – loni desáté, letos nejlepší

publikováno: 4.6.2010, kategorie: Zajímavosti, autor: Oldřich Urban

Sdílet: facebook twitter google+

Letošní třetí ročník celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který pravidelně hodnotí podmínky pro podnikání v  regionech České republiky, přinesl výsledky za Ústecký kraj. V konkurenci šestnácti hodnocených měst zaznamenaly největší úspěch Louny, které dosáhly na prvenství. Druhá Kadaň si také výrazně polepšila, o celých devět míst. Loňský vítěz, město Děčín, skončil v letošním roce třetí.

Nadprůměrné výsledky v testu komunikace mezi úředníky a podnikateli, nadprůměrný rating hospodaření radnice, spokojenost podnikatelů s pracovním trhem - to jsou výsledky letošního výzkumu Město pro byznys v Lounech, které si meziročně významně polepšily a zajistily si jasné prvenství v kraji. Mezi nejlépe hodnocená kritéria patřil přístup veřejné správy a cenové podmínky. Speciální průzkum mezi místními podnikateli ukázal celkovou spokojenost s jejich působením v této lokalitě.

Naše podnikatelské příležitosti se odvíjejí od dobrého napojení na Prahu a nabídky volnočasových a turisticky atraktivních lokalit,“  sdělila tajemnice MěÚ Louny Renáta Čapková.

O devět míst až na druhou pozici se letos posunula Kadaň. Zde se ukázala v plné míře síla pracovního trhu, ve srovnání s ostatními městy v kraji se zde zvýšil počet velkých firem téměř o pětinu. Místní podnikatelé jsou zde rovněž druzí nejspokojenější s cenovými podmínkami. Třetí Děčín vykázal nejlepší výsledky v oblasti podnikatelského prostředí a přístupu veřejné správy. Podíl podnikatelů i firem je v Děčíně a přilehlých obcích v porovnání s ostatními městy o 15 procent vyšší. Kladné ohodnocení si vysloužila i místní radnice, a to zejména díky druhému nejúspěšnějšímu procesu získávání evropských dotací v kraji.