reklama Tipy na víkend
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 6. až 8. května

publikováno: 4.5.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Májový víkend bude plný festivalů - jeden se koná v Mostě, další v Bílině na Kyselce, chmel se slaví v Žatci a v Kadani můžete nakupovat na flerjarmarku. Také vás pozveme na přehlídky veteránů, vína i traktorů. Trochu zabahnit se můžete na závodech offroadů u Žatce.

Dny vína
Ve čtvrtek a pátek 5. a 6. května se na Benediktu v Mostě koná tradiční degustační prezentace vinařů z Moravy i Čech. Dny vína začínají po oba dny v 15,00 hodin.

Rodinný festival Re-re-cykult
Rodinný festival Re-re-cykult opět oživí centrum města Mostu. Tentokrát se z Repre přesouvá do prostor obchodního centra Prior. Po celou neděli 8. května se můžete těšit na divadlo, hudbu, stánky regionálních prodejců, tvůrčí dílny, přednášky i výměnu květin. Podrobnosti k programu najdete v článku Centrum Mostu ožije rodinným festivalem.

Flerjarmark
V Kadani na Studentském náměstí si můžete v sobotu 7. května nakoupit originální výrobky českých designerů, výtvarníků a umělců. Na Flerjarmarku budou v prodeji šperky, oblečení, doplňky do domácnosti a další, nechybí občerstvení. Tržiště je otevřeno od 10,00 do 17,00 hodin.

Chmelfest
Tradičním jarním Chmelfestem zahájí v sobotu 7. května Žatec sezónu chmelařských kulturních akcí. Program bude letos rozdělen na okolí Chmelařského muzea a Žatecký pivovar. Jde zřejmě o poslední akci, která se v pivovaru koná - ohlásil uzavření. V celodenním programu nechybí pivní soutěže, průvod alegorických vozů a ochutnávky. Podrobnosti v článku Chmelařská sezóna v Žatci odstartuje v sobotu.

Otevření tvrze
V sobotu 7. května otevře po zimní přestávce své brány Tvrz Divice nedaleko Loun. Od 19,30 hodin se na hlavním nádvoří tvrze uskuteční Velký májový koncert pod širým nebem. Těšit se můžete na Moniku Absolonovou, Ivanu Chýlkovou nebo Radku Fišarovou, jako speciální host vystoupí také legendární Saxana Petra Černocká. Od 17,00 hodin bude probíhat tradiční Jarmark, otevřený bude i Ateliér a výstavy.

Poklady z depozitářů
Zámek Stekník na sváteční víkend 7. a 8. května vystaví několik pokladů ze zámeckého depozitáře. Vystaveny budou dvě velké dřevěné plastiky andělů světlonošů z přelomu 18. a 19. století. Spolu s anděly uvidíte i dva menší ostatkové relikviáře z depozitáře zámku. Otevřeno je od 10,00 do 16,00 hodin.

Májový jarmark
Tři hudební scény čekají na návštěvníky Májového jarmarku na Kyselce v Bílině. V letním amfiteátru můžete v sobotu 7. května slyšet třeba Olgu Lounovou, Petra Bende a Olympic. Na dalších scénách hrají třeba krušnohorská dechovka, Trilobit Rock nebo Wan Men Sonk. Dětská scéna na minigolfu pak bude patřit Domu dětí a klaunovi. Vstup je zdarma a z města bude jezdit výletní vláček. Program začíná již v 10,00 hodin, letní amfiteátr se rozezní ve 13,30 hodin.

Vítání ptačího zpěvu
Pojďte uvítat jaro ptačím zpěvem. Komentovaná ornitologická vycházka vás zavede na Hrabák a rybník Rákosák u Čepiroh. Připraveny budou i ukázky kroužkování ptáků. Sraz je v sobotu 7. května v 8,00 hodin pod schody u Dopravního podniku v Mostě. Dalekohled a svačinu s sebou.

Sherpa Cup
Změřit své síly v závodu do vrchu se zátěží můžete v neděli 8. května na Lesné v Krušných horách. Koná se tam 16. ročník Sherpa Cupu. Čeká vás výstup v horském terénu po staré solné stezce s převýšením 200 metrů. Start závodu je v 11,30 hodin v Pyšné. Registrace možná předem na www.horskyareal-lesna.cz. Startovné od 100 do 400 korun.

Traktoriáda
V Líšťanech na Lounsku se v sobotu 7. května koná traktoriáda. Program začne v 9,00 hodin v místním JZD registrací závodníků. Děti mohou soutěžit na odstrkovadlech a traktůrcích. Vstup je zdarma.

Závody offroadů
V Bezděkově u Žatce se o víkendu jede soutěž Mistrovství ČR v Offroad trialu. Program odstartuje v pátek 6. května od 18,00 hodin spanilou jízdou vozů na náměstí Svobody v Žatci. Hlavní závody se pak jedou v sobotu od 10,00 do 18,00 hodin a v neděli do 14,00 hodin. V sobotu večer závody doplní koncert rockových kapel a v neděli projížďky v BVP a skákací hrad pro děti. Vstupné pro diváky je 150 korun, děti do 15 let 50 korun.

Zahájení lázeňské sezóny
V Karlových Varech o víkendu zahájí lázeňskou sezónu. Od pátku do neděle od 6. do 8. května bude ve Smetanových sadech probíhat řemeslný jarmark, další historický i zábavný program se pak soustředí na třídu TGM. V pátek uslyšíte třeba Vladimíra Hrona, v sobotu se odpoledne otevře historické ležení Karla IV. a večer zazpívá Vašo Patejdl. V neděli se mohou děti těšit na atrakce zdarma a odpoledne zazpívá Olga Lounová.

Family Day
Rodinné odpoledne plné výtvarných, sportovních a hudebních aktivit pořádá Salesiánské středisko v Teplicích v sobotu 7. května od 15,00 do 19,00 hodin. Program bude probíhat v zámecké zahradě u Zahradního domu v Teplicích.

Pohár hraběte Chotka
Tradiční závod autoveteránů z Velkého Března na Ústecku do Ploskovic a zpět se koná v sobotu 7. května. Auta můžete vidět u zámku ve Velkém Březně v 7,30 do 9,30 hodin, hrát bude jazzová hudba. V deset hodin je start a veteráni se vrací kolem 15. hodiny. K této prohlídce vozů bude zase hrát swing. Vstup je volný.

Krušnoman
V sobotu 7. května startuje ve Sport areálu Klíny 17. ročník Krušnoman Duathlonu. Připraveny jsou dvě tratě - krátká a dlouhá - s během, kolem a opět během. Dlouhá má celkem 100 kilometrů a krátká 42 km. Závod startuje ve 12,00 hodin a přihlášky jsou zde: https://my.raceresult.com/189287/.

Pravěká botanika
Tuto sobotu 7. května se můžete na vrchu Rubín na Podbořansku dozvěte více o místní flóře. Přírodovědnou exkurzi pro vás připravili botanik Jan Albert Šturma a archeolog Vojtěch Peksa. Exkurze navazuje na budování pravěké zahrádky. Sraz je ve 14,00 hodin u rozhledny Rubín.

Další akce můžete vyhledávat prostřednictvím Kalendáře akcí