e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tančit charleston vás naučí v Křížově vile

publikováno: 4.3.2022, kategorie: Hudba, autor: Jitka Krouzová

Sdílet: facebook twitter google+

V rytmu charlestonu se ponesou taneční lekce, na které můžete zavítat o druhém březnovém víkendu 12. a 13. března do Křížovy vily v Žatci. Protože jsou kurzy součástí doprovodného programu k výstavě prvorepublikové módy, doporučují pořadatelé dobové oblečení.

Kurz, který začíná v oba dva dny od 15,00 hodin, pořádá Regionální muzeum ve spolupráci se Základní uměleckou školou Žatec. Taneční kurz povede Lenka Turková a je určen pro děti i dospělé, začátečníky i mírně pokročilé. "Aktivita je fyzicky náročná, proto délka jedné lekce nepřesáhne 45 minut. Doporučujeme tanečníkům vzít si pohodlné oblečení a potěší nás, když se při výběru outfitu inspirují stylem první republiky. Prosíme, aby všichni přišli v obuvi, která neudělá skvrny na parketové podlaze," apeluje za pořadatele muzejnice Monika Merdová.

Vstupné na akci je pro účastníky v dobovém oblečení 100 Kč, v běžném oblečení 150 Kč za lekci. Přihlásit se můžete na tel. 608 832 299 nebo na e-mail merdova@muzeumzatec.cz nejpozději do pátku 11. března. Kapacita lekce je omezena na 10 lidí v každém dni. Kurz charlestonu se uskuteční jako doprovodný program k výstavě prvorepublikové módy, kterou můžete v Křížově vile zhlédnout do 24. dubna. 

Ilustrační foto:  Bernard-Verougstraete from Pixabay.