e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Phil Shenfelt & Southern Cross v pátek v Teplicích

publikováno: 4.3.2015, kategorie: Hudba, autor: JP

Sdílet: facebook twitter google+

Phil Shoenfelt, britský zpěvák, kytarista, skladatel a spisovatel, který koncertoval s Nickem Cavem a dnes žije v Praze, dorazí v pátek 6. března do teplického Jazz Clubu. Představí svou kapelu Southern Cross, kterou založil s bývalými členy kapely Tichá dohoda.

Poté, co se v letech 1976 a 1977 aktivně účastnil londýnské punkové exploze, se Phil Shoenfelt odstěhoval do New Yorku, kde vystřídal několik kapel (např. The Nothing, Disturbed Furniture). V roce založil kapelu Khmer Rouge, která odehrála bezpočet koncertů v New Yorku a společně s lidmi jako Nico, Alan Vega nebo s The Clash procestovala USA křížem krážem.

Po rozpadu Khmer Rouge se Phil vrátil do Londýna a vydal se na sólovoudráhu. První samostaný singl vydal v roce 1989, následovaly dvě sólová alba - Backwoods Crucifixion a God Is The Other Face Of Devil. Začátkem 90. let přijal pozvání Nicka Cavea & The Bad Seeds a zahrál si na jejich společném turné.

V roce 1994 odehrál české turné, na kterém ho doprovázela kapela Tichá dohoda. O rok později do Prahy přesídlil natrvalo a v roce 1996 založil sbývalými členy Tiché dohody svou vlastní kapelu s názvem Southern Cross. Za dobu své existence Southern Cross odehráli mnoho koncertů po celé Evropě a na festivalech a vydali čtyři řadová alba.