e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Nová pohádka v Rozmáňu: Kocour jménem Terezka

publikováno: 4.2.2016, kategorie: Pro děti, autor: Tereza Braumová

Sdílet: facebook twitter google+

První premiérou sezony 2016 v mosteckém Divadle rozmanitostí bude Kocour v botách v režii Jiřího Jelínka, který už má za sebou v Rozmáňu úspěšné Drakopohádky. V sobotu 6. února čeká dětské diváky dobrodružný příběh s hudbou Tomáše Alferiho a scénou, loutkami i kostýmy Báry Čechové.

Mostecký Kocour se umí do života obout. Na problémy si došlápne. Umí to pořádně nakopnout. Také vás rozčilují Honzové, co nevědí kudy kam? Staňte se kocoury vašeho vlastního příběhu. Pohádka o kocourovi, který se jmenuje Terezka a kde o osudech hrdinů můžete rozhodnout i vy, vás čeká v Divadle Rozmanitostí. Představení, po kterém koupíte svým domácím mazlíčkům obuv! 

„Baví mě ta bezprostřednost reakcí. Když se dětské publikum nudí, poznáte to hned. Takže chci, aby se bavili, a přitom jim nechci podlézat. Navíc mě baví myslet i na ty rodiče, co sedí vedle, aby si nepřipadali jako "na pohajďe". Baví mě brát to vážně,“ objasnil Jiří Jelínek svůj pohled na tvorbu pro děti. Jiří Jelínek je zároveň i autorem textů písní a scénáře na motivy klasické pohádky.

Koucour v botách, kterého obecentstvu odehrají jedinečným způsobem herci “jedné nejmenované společnosti” (formálně jde o tzv. divadlo na divadle), je rodinnou inscenací v nejlepším slova smyslu. Inspiraci tentokrát inscenační tým hledal v kabaretu, westernu i komiksu, takže nebude nouze o napětí, vtip, ani tématický přesah. 

Na jevišti uvidíte Jitku Rakovou, Terezu Karáskovou, Ivanu Čurdovou, Petra Čulíka, Pavla Zikmunda, Tomáše Alferiho, Pavla Hendrycha a Anne-Francoise Joseph.

Premiéra v Divadle rozmanitostí se koná 6. února od 17,00 hodin, už od 10,00 hodin můžete ale navštívit předpremiéru. Další představení se koná 5. března.