e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Teplicích se ve středu otevírá Thermalium

publikováno: 3.12.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Zbrusu nový lázeňský komplex se otevře tento týden lázních Beethoven v Teplicích. Nabídne více než 400 metrů čtverečných vodní plochy se stovkou rehabilačních prvků. Slavnostní otevření se koná v úterý, první návštěvníky přivítá ve středu 5. prosince.

"Komplex zasvěcený termálním pramenům představuje největší investici v moderních dějinách Lázní Teplice v Čechách a zároveň významný milník v měřítku českého lázeňství," vysvětluje Dagmar Eflerová ze společnosti Lázně Teplice. Ta investovala do nového Thermalia 250 milionů korun. Moderní vodní komplex vyrostl ve středu lázeňského domu Beethoven, na místě původního bazénu. Stavba trvala jeden rok, termální koupele se otevřely již na jaře letošního roku a nyní se návštěvníkům zpřístupní celý areál Na ploše 420 metrů čtverečných nabízí stovku rehabilitačních prvků. Využívá při tom léčivých pramenů Pravřídla. "V hlavní léčivé lázni budou jeho účinky podporovat masážní a rehabilitační prvky, v menší aktivní lázni bude teplota pramene lehce snížena, aby byla vhodná k plavání a rehabilitačnímu pohybu. K podpoře zdravé cirkulace v dolních končetinách poslouží Kneippův chodník. Návštěvníci Thermalia budou moci využít i několik druhů saun s různou teplotou a vlhkostí vzduchu, aby každý našel podmínky přiměřené své kondici a potřebám," informuje Dagmar Eflerová.

Thermalium se poprvé otevře ve středu 5. prosince. Návštěvníkům z řad veřejnosti bude přístupné od pondělí do soboty od 13,00 do 21,00 hodin, v neděli pak již od 7,30 hodin ráno. Vstup do bazénů je 150 Kč za 90 minut, společně se saunou stojí 250 Kč na 120 minut, za každých dalších 30 minut se započítává částka 50 Kč.