reklama Vánoční Speciál 2019
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Adventní koncert v Křížově vile

publikováno: 3.12.2013, kategorie: Hudba, autor: Jitka Maršová Janušková

Sdílet: facebook twitter google+

Křížově vile v Žatci ve vás adventní notu rozezní v úterý 10. prosince od 18,00 hodin koncert v podání mužských  sborů. Vystoupí quartet Příležitostné pěvecké sdružení z Mostu a quintet Boreae cantores z Teplic.

Příležitostné pěvecké sdružení vzniklo v roce 2012 jako záskok za Pěvecké sdružení severočeských učitelů (PSSU) na adventní koncert v německém Seiffenu. Členové PPS se rekrutují z řad PSSU, odkud sbor rovněž čerpá svůj repertoár. PPS se v roce 2013 účastnil několika koncertů v souvislosti s činností mosteckého občanského sdružení Cirkus. Naposledy vystupoval ve Vtelně u příležitosti dne Svatého Václava. Jeho členy jsou David Pražák, Martin Čičel, Martin Bažant a Jan Vávra.

Boreae cantores je komorní pěvecký ansámbl sboru Collegium hortensis. Specializuje se na vokální hudbu starších slohových období. V autentickém podání interpretuje gregoriánský chorál, hudbu vrcholné renesance a raného baroka, příležitostně se pouští také do skladeb mladších, včetně soudobých. Mužské obsazení všech hlasů navazuje na starou církevní  tradici a jeho specifický zvuk je pro dnešního posluchače atraktivním zpestřením. Členové: Jan Zástěra, David Pražák, Roman Proch, Martin Vršecký a Martin Budek.

V programu zazní například takové hudební skvosty jako Brahmsova Ukolébavka, česká vánoční píseň Den přeslavný, hudba Giovanniho Pierluigiho da Palestriny a v tomto předvánočním repertoáru samozřejmě nemůže chybět ani dílo Adama Michny z Otradovic.

Od úterý 26. listopadu je zahájen předprodej vstupného na koncert v Křížově vile. Cena vstupenky v předprodeji je 40 Kč, na místě v den koncertu pak 60 Kč.