e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V polovině září se koná největší úklid planety

publikováno: 3.9.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Iniciativa Ukliďme svět, ukliďme Česko podpoří konání prvního Celosvětového úklidového dne v ČR, který organizuje spolu s hnutím Trash Hero. Proběhne v sobotu 15. září a pravděpodobně se stane největší celosvětovou dobrovolnickou akcí v historii modré planety.

Zástupci Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko, kteří koordinují největší českou dobrovolnickou kampaň na odklízení odpadků a černých skládek Ukliďme svět, ukliďme Česko!, domluvili s dobrovolníky hnutí Trash Hero konkrétní spolupráci na zorganizování Celosvětového úklidového dne v České republice. Celosvětový úklidový den (World Cleanup Day) proběhne 15. září 2018 a pravděpodobně se stane největší celosvětovou dobrovolnickou akcí v historii Země. 

"Vítáme tuto novou ekologickou iniciativu. Má stejné cíle jako naše dlouhodobá kampaň Ukliďme svět, ukliďme Česko. Proto je logické, že jí pomůžeme," říká Kateřina Landová z Českého svazu ochránců přírody a ještě doplňuje: "Zájemci o účast na Světovém dni se mohou registrovat na webu www.uklidmecesko.cz. Poskytneme jim stejný servis jako našim dobrovolníkům, uklízejícím po celý rok - tedy především informace, ale také úklidové pytle a rukavice, pokud nebudou mít vlastní." 

Na uvedeném webu se na Světový den zaregistrovalo už téměř 160 lokálních akcí.