e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Výstava Kalich a Luna ještě jednou připomene Husův odkaz

publikováno: 3.9.2015, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Výstava Kalich a Luna, která přiblíží husitství na Lounsku, se otevře v úterý 8. září v Domě Sokolů z Mor v Lounech. Oblastní muzeum při té přiležitosti připravilo sérii doprovodných akcí - přednášek i program pro děti, které potrvají až do listopadu.

Výstavu otevře vernisáž 8. září v 17,00 hodin, kdy si můžete vyslechnout slava autorů, se zpěvy husitského repertoáru vystoupí Stanislav Předota, sólista souburu Schola Gregoriana Pragensis.

V doprovodném programu k výstavě, která trvá do 8. listopadu, je celá řada, které mají přiblížit historii husitství v regionu. Přednášky budou odpovídat na zajímavé otázky jako zda byl Hus v Lounech nebo hradě Krakovci. Pro školní děti připravuje muzeum na přelom září a října program Husovo skriptorium, které dětem přiblíží Husovo učení, ale naučí se také jak číst staré písmo, psát listiny a pečetit. 

Od 17. září do 15. října bude probíhat další výstava - husitského fortifikačního umění, která představí nejvýznamnější hrady doby husitské v Českém středohoří. Výstavu připravil spolek Hrady Českého středohoří. Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 17. září od 17,00 hodin. Další výstavou pak bude putovní expozice Literární a historický odkaz Mistra Jana Husa, která se otevře 3. listopadu.

Jednotlivé akce můžete vyhledávat v Kalendáři akcí.