reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

O víkendu se bude hrát na teplickém zámku divadlo

publikováno: 3.9.2014, kategorie: Divadlo a film, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

12. ročník múzické přehlídky se tradičně uskuteční na vnitřním nádvoří teplického zámku, který je sídlem Regionálního muzea v Teplicích. Program nabídne od pátku 5. do neděle 7. září několik divadelních představení pro děti i dospělé a také koncerty, předskokanem akce je čtvrteční program v Jazz clubu Teplice. Uvnitř kompletní program festivalu.

4. 9. – čtvrtek

Jazz Club Teplice 16.00 hodin -Teplické a pražské grotesky
Vernisáž výstavy legendy českých karikaturistů, předsedou České unie karikaturistů Josefa Kobry Kučery, spojená s divadelním představením o básníku Villonovi, kterou napsal a se členy „Divadélka na zámku“ v roce 1965 uvedl spisovatel Václav Dušek. V této inscenaci poprvé na veřejnosti vystoupil zpěvák Karel Kryl. V roce, kdy si připomínáme jeho 70. narozeniny a 20 let od jeho úmrtí, ji znovu přednesou Václav Dušek a Kobra Kučera.

5. 9. – pátek

10.00 hodin - Divadlo Scéna, o.p.s.- Rákosníček a jeho rybník
Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, je rybníček Brčálník. Na první pohled vám může připadat docela obyčejný, ale už na ten druhý zjistíte, že se v něm dějí podivuhodné věci. Bydlí tam totiž Rákosníček. Roztomilý zelený skřítek sršící nápady. Vyražte s námi do jeho světa, plného hravosti, humoru a písniček, vyražte s námi za Rákosníčkem. Činoherní pohádka pro nejmenší diváky na motivy populárních televizních večerníčků.

15.00 hodin - ZŠ Arkadie - Turistický průvodce po Čechách
Autorské dramatické vystoupení školního divadla. Šest významných českých měst a žádný dějepis. Jedeme na výlet právě teď! Zajdeme na koncert, na fotbal, vyrazíme na dostihy nebo na výstavu. Když budeme mít štěstí, třeba se objeví i Jarda Jágr. Arkadie je společnost zabývající se komplexní péčí o zdravotně postižené děti a mládež z Teplic a okolí.

17.00 hodin - Luboš Pospíšil a 5P
Interpret, který se svým výrazným, naléhavým vokálem zařadil k neodmyslitelným legendám české hudby, ať už si jeho jméno spojujete s C&K Vocalem, nebo kapelou 5P. Tu před lety obnovil a omladil. Tvoří ji kytarista Mirek Linhart (Yo Yo band, Žáha, Lenka Filipová trio) a o generaci mladší muzikanti: klávesista a kytarista Ondřej Fencl (též Schodiště, Hromosvod, V. Merta), bubenice Pája Táboříková (též Payanoia, Schodiště) a baskytarista Martin Štec (ex-Vltava).

20.00 hodin - Yasmina Reza: Tři verze života
Skvělá konverzační komedie ze současnosti. Dva manželské páry prožijí během jednoho večera tři varianty téhož večírku a diváci tak mohou nahlédnout do životních situací, které jsou výsledkem těchto náhodných posunů. Je to jako v životě, kdy stačí jedno špatně zvolené slovo ve špatnou chvíli a všechno je jinak. Francouzka Yasmina Reza (Bůh masakru, Kumšt), je uznávaná evropská autorka, která brilantně spojuje tragikomické prvky se situačními zápletkami, jež hercům umožňují využívat celou škálu psychologických proměn. Režie: Thomas Zielinski. Hrají: Igor Chmela  a David Prachař, Linda Rybová a Jana Janěková ml.

6. 9. - sobota

10.00 hodin - Divadlo rozmanitostí Most: Bajaja
Jevištní adaptace klasické pohádky pro nejmenší. Příběh prince, který cestou za krásnou princeznou dospívá. Pomáhá mu k tomu jeho vychovatel a nejlepší přítel, kůň, který mluví. Aby svou princeznu dostal, musí Bajaja, převlečený za zahradníka, splnit mnoho úkolů. Scéna, kostýmy, loutky: Marie Stejskalová, Režie: Antonín Klepáč. Hrají: Tereza Lišková a Antonín Klepáč. Inscenace je určena pro děti od 3 let.

15.00 hodin - Divadlo Orry Teplice: Semhle z támhle a loupežníci
Činoherní pohádková komedie zavede diváky mezi bandu loupežníků, kteří chtějí získat odměnu za chycení skřítků. Překazit jim to může jediná osoba v království – neohrožený agent jeho veličenstva, rytíř Semhle z Támhle.  Režie: Jaroslav Hunka. Hrají: J. Hanauer st., E. Hadrbolcová, J. Hanauer ml., J. Hlavnička a další.

17.00 hodin - Skety
Šestičlenná vokální skupina složená z mladých jazzmanů vyhrála 22. 7. 2014 prestižní mezinárodní soutěž Vokal Total v rakoukém Grazu a získala cenu Worda Svingla. Podílí se na připravovaném albu Wabiho Daňka a je interpretkou hudby k nové filmové pohádce J. Svěráka „Tři bratři“. Všechny „skety“ jsou každý do jednoho frontmany vlastních projektů, kapel a bigbandů a společné zpívání  a-cappella je pro ně příjemnou nadstavbou. Veronika Vítová, Alice Bauer, Marta Kloučková, Michal Maťátko, Štěpán Janoušek a Petr Wajsar.

18.00 hodin - Divadelnictví v Teplicích a historie zámeckého divadla
Přednáška PhDr. Jany Michlové, vedoucí knihovny Regionálního muzea v Teplicích. Uvádíme jako součást oslav 90. výročí Krušnohorského divadla v rámci odpoledního programového bloku. V objektu bývalého zámeckého divadla.

20.00 hodin - Jiří Koukal, Marie Procházková: Mobil story
Dvě komediální aktovky, jejichž protagonisty spojuje pouze existence mobilních telefonů. Režie: Marie Lorencová. Hrají: Valérie Zawadská, Pavel Nový.

7. 9. - neděle

10.00 hodin - Divadlo Lampion: Slůně aneb proč mají sloni dlouhé choboty
Činoherní pohádka o zvědavém slůněti, které obtěžuje své okolí otázkou: „Co jí krokodýl k večeři?“ Jeho dobrodružná pouť za získáním odpovědi je variací na motivy příběhů Rudyarda Kiplinga. Děj se odehrává v době, kdy sloni ještě neměli choboty. Místo nich jim uprostřed obličeje trčela taková divná bambule. Skoro jako klaunům. Jenže zvědavé slůně strkalo svůj malý nos téměř všude, i do krokodýlí tlamy, a tak se stalo, že se mu nos vytáhl, až byl dlouhý jako hadice. K čemu všemu vlastně může být takový chobot dobrý? Třeba k plašení much. A nejen k tomu!

15.00 hodin - DS Opak - Josef Kajetán Tyl, úprava Otta Smrček: Oba šelmy
Jednoaktová komedie, dramatický žert v jednom jednání. Petr Lněnička: Balada o Karlu IV. Historická fraška.

17.00 hodin - Trio Vladimír Merta + Jan Hrubý + Ondřej Fencl
Základní kámen českého písničkářství Vladimír Merta, jehož kultovní songy ze 70. a 80. let jsou základem playlistu tohoto tria), fenomenální houslista Jan Hrubý (ETC, Blues Band Luboše Andršta, Framus 5 Michala Prokopa, v roce 2010 byl zvolen do Československé superskupiny Střihavka – Pavlíček – Kulhánek – Dragoun – Brubý – Meier) a klavírista a kytarista Ondřej Fencl (hudební publicista, textař, frontman folk-rockového Hromosvodu, kapelník a klávesista 5P Luboše Pospíšila, kytarista Schodiště), spojují své síly v sérii koncertů napříč republikou.

20.00 hodin - Činoherák Ústí nad Labem - Ingrid Lausund: Benfice aneb zachraň svého Afričana
Německá autorka píše převážnou většinu svých textů specifickým způsobem. S herci improvizuje na dané téma, z toho pak vznikají texty, které zaznamenává. Její hry tak mají velmi blízko k improvizaci, jsou živé, aktuální a velmi vtipné. Benefice je razantní komedií, která se dotýká ušlechtilosti i pseudoušlechtilosti v nás. Pět herců připravuje benefiční večírek – vesele. Pět herců na jevišti se snaží přesvědčit diváky, aby přispěli na humanitární projekt v Africe. Písničky. Pět herců, kteří jsou schopni improvizovat. Promítání. Pět herců, kteří se nebojí žertovat na citlivé téma. Divadlo na divadle. Humor na hraně. Režie: Filip Nuckolls, překlad Michal Kotrouš, dramaturgie: Johana Součková, hudba: Patrik Charvát. Hrají: Marek Němec (alt), Jan Plouhar (alt), Marek Pospíchal (alt), Zuzana Onufráková (alt), Lucie Polišenská (alt).