e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Letní lounské vábení letos alternativně a celý srpen a září

publikováno: 3.8.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Ani letos se nebude konat tradiční slavnost u řeky Ohře v Lounech. Pořadatelé Letního lounského vábení, stejně jako Dočesné v Žatci, se rozhodli vzdát víkendových velkých akcí a rozloží program na letní měsíce. V Lounech začne program v sobotu 7. srpna pivobraním a závody dračích lodí.

V programu alternativního Letního lounského vábení nechybí i tradiční akce, spojené s touto akcí jako koncerty či závody dračích lodí. Ty se konají na řece Ohři v sobotu 7. srpna, stejně jako pivní slavnosti na Mírovém náměstí.

Pro rodiny bude připraven na víkend 20. a 21. srpna festival Antivirus live v areálu Stromovka, další podobná rodinná slavnost proběhne v sobotu 28. srpna v amfiteátru na výstavišti. Tam se také během léta několikrát promítá a letní program na výstavišti vyvrcholí 28. srpna Letním plesem. V neděli 15. srpna se bude konat dětský sportovní den. Konkrétní akce najdete v našem Kalendáři akcí.

Akce budou pokračovat také v září. hned 4. září to bude gastrofestival v ulicích města Dovalte na Vale. Na výstavišti se chystá 12. září dobová m=odní přehlídka a program zde uzavře divadelní inscenace souboru Klouzák.

Foto: Letní lounské vábení 2019, město Louny.