e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 5. až 6. června

publikováno: 3.6.2015, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

První červnový víkend bude opět plný programů pro děti – slavit mohou třeba v archeologickém skanzenu, zooparku, s koňmi nebo na koupališti. Skvělou podívanou nabídne saská pevnost Königstein, odkud je naše fotka. Dospělým nabídneme přehlídku vín, fler jarmark nebo závody horských kol.

Litoměřický hrozen
V nádherných interiérech i na nádvoří Hradu Litoměřice startuje 6. června v 10,00 hodin v pořadí již čtvrtý ročník jednodenní prezentační, soutěžní a prodejní výstavy vín z Čech a Moravy s názvem Litoměřický hrozen. Vína bude možné ochutnávat a kupovat až do 20,00 hodin. Více o programu se dozvíte v článku Litoměřický hrozen – akce pro všechny milovníky vína

Cesta do pohádky
Dětský den aneb Cesta do pohádkového Žatce se koná v neděli 7. června od 14,00 do 17,00 hodin v restauraci U Orloje Chrámu chmele a piva v Žatci. Pro děti jsou připraveny soutěže, pohádky, písničky, malování na obličej a další překvapení, vše v režii školičky Funky Monkey. 

Otevření hřiště
V pátek 5. června bude v ulici 17. listopadu v Klášterci nad Ohří slavnostně otevřeno dopravní hřiště. Program doplní Divadlo VeTři preventivním pořadem pro děti, a to od 9,30 a 11,00 hodin.

Festival Otevřeno
Směs nejrůznějších hudebních žánrů, řada pódií na různých místech města, méně známé kapely spolu s renomovanými jmény, balet, netradiční divadlo – to je přehlídka Otevřeno, která trvá celý týden v Chomutově. V pátek můžete vyrazit na koncert Tří sester a celodenní program se pak koná v sobotu u divadla. Více se dozvíte v článku

Velké vojenské ležení
Ve dnech 6. a 7. června budou opět hřmít pevností Königstein v Saském Švýcarsku děla. Dobýt se ji pokusí Švédové. Akce připomíná dobu třicetileté války, kdy švédské oddíly táhly od Pirny do Čech. Zhruba tři stovky účinkujících v historických uniformách budou pevnost dobývat za zvuku trubek a bubnů a hřmění děl a mušket. Uvidíte různá polní ležení se zhruba stovkou stanů i každodenní život vojáka v tehdejších dobách. Vyvrcholení nastane vždy ve 14,00 hodin hodinovým šermířským představením. Vstupné do pevnosti je 10 EUR, rodinné 25, akce je v ceně vstupného. Otevřeno od 9,00 do 18,00 hodin.

Dětský den ve skanzenu
Na sobotu 6. června se připravuje dětská oslava v Archeologickém skanzenu v Březně u Loun. Návštěvníky čeká příprava keramického materiálu šlapáním, ukázky slovanské hrnčířské tvorby, výmaz modelové pece a výpal v ní, keramické dílny a spousta dalších řemesel. Program doplní také divadlo pro děti.

Bibliotour a venkovní čítárna
Hned dvě zajímavé akce přichystali knihovníci v regionu. V pátek startuje cyklistická vyjížďka od knihovny ke knihovně nazvaná Bibliotour, jejíž trasu můžete nastudovat zde.   
Zavítat můžete také do areálu peruckého zámku, kde rozbila svůj stan na první štaci venkovní knihovna a čítárna. Červnový program nabídne článek Venkovní čítárna bude putovat Lounskem.

Fler jarmark
Osmý Fler jarmark, kde jsou ke koupi originální výrobky od oděvů, šperků až po hračky a bytové doplňky, se koná v Galerii Špejchar a v prostorách atria vedle kostela svatého Ignáce v Chomutově. Otevřeno bude 6. června od 9,00 do 14,00 hodin. Organizátorem je Labutique, originální second hand a butik z Chomutova.

Železniční oslavy
Klub železničních cestovalů chystá na sobotu 6. června oslavy 30. výročí založení svého klubu a společně s turisty připravil program na lovosickém nádraží. K vidění budou historické vlaky a jezdit budou motoráky, občerstvit se můžete v barovém voze a přijede i kinematovlak. Více se dočtete na www.30letkzc.cz.

Den s koňmi
Dětský den ve Svinčicích na Mostecku s koňmi, indiány a kovboji pořádá Equipark Svinčice. V sobotu 6. června od 13,00 hodin děti čeká také pohádkový program, šašci, jízdy kočárem a atrakce.

Den v zooparku
Podkrušnohorský zoopark v Chomutově chystá oslavu dne dětí v sobotu 6. června. Děti čekají křtiny velbloudích mláďat, divadlo i řádění v bublinách. V rámci oslavy se uskuteční i slavnostní zahájení výstavy fotografií mapujících uplynulých 40 let zooparku. Více zde

Františkánské léto
Do Františkánského kláštera v Kadani se vrací pravidelné nedělní pořady – hudba a divadlo pro děti. Začíná se již tuto neděli 7. června. Informace najdete v článku Do Františkánského kláštera se vrací hudba a pohádky

Klášterečtí Kláštereckým
V Letním kině v Klášterci nad Ohří se v sobotu 6. června budou bavit obyvatelé Klášterce nad Ohří mezi sebou - tedy přesněji řečeno vystoupí místní divadla i hudební uskupení. Přijít ale mohou i přespolní. Kompletní program zábavného odpoledne najdete zde

Den ve Strupčicích
Dětský den se koná v sobotu 6. června také ve Strupčicích na Chomutovsku ve sportovním areálu. Začátek je ve 14,00 hodin, kdy budou pro děti připraveny dovednostní soutěže, dále uvidí agility vystoupení cvičení pejsků, soutěže a písničky a od 18,30 hodin mohou řádit v požární pěně. Během celého odpoledne je pro ně zdarma lukostřelecká střelnice, vodní šlapadla, aquazorbing, jízdy na koních, čtyřkolkách, trampolína, skluzavka... vstup platí jen dospělí 50 Kč.

Pochod za Oldřichem a Boženou
V sobotu 6. června se v Opočně na Lounsku koná druhý ročník Pochodu za Oldřichem a Boženou. Ačkoliv s tímto párem si obvykle spojujeme Peruc, podle jiných historiků se mohli setkat před tisícovkou let právě v Opočně. Vítáni jsou proto pochodníci v dobových kostýmech. Sraz je ve 14,00 hodin, trasa povede do blízkého Nového Hradu v Jimlíně. Podrobnosti o programu v dnešním článku.

Extrém Bike
Na mosteckém hipodromu opět odstartuje náročný cyklomaraton Extrém Bike, pohárový závod v maratonu horských kol, jehož mediálním partnerem je opět magazín www.e-region.cz. Letos se zde naše biková špička popere dokonce o titul Mistra České Republiky a navíc se koná historicky první mistrovství elektrokol. Více se dočtete v tomto článku

Jarní setkání žateckých patriotů
Ve Dvoře sv. Jakuba v Žatci se v sobotu 6. června od 20,00 hodin koná setkání, které pořádá Sdružení rodáků a přátel města Žatce. K tanci a poslechu hraje kapela Pavla Uhlíka, půlnoční překvapení, občerstvení v ceně vstupenky. V případě zájmu kontaktujte pro rezervaci místenek pana Miroslava Rusiňáka, mobil: 602118847.

Keramka na hradě
V sobotu 6. června bude Horní hrad u Stráže nad Ohří studenty Střední průmyslové školy keramické a sklářské z Karlových Varů. Studenti a absolventi předvedou své absolventské práce i tvorbu na živo. V průběhu celého dne budou mít návštěvníci možnost nejen nahlédnout do tajů umělecké tvorby, ale také si ji vyzkoušet. Budeme malovat porcelán, kreslit, fotografovat, zkusit si můžete také práci na hrnčířském kruhu, výrobu textilních šperků, sochání a další. Studenti přivezou také alchymistickou dílnu se zábavně chemickými pokusy. Oku bude lahodit bodyart i módní přehlídka artových šatů. Otevřeno od 10,00 do 17,00 hodin.

Sraz historických vozidel
V sobotu 6.června se na litvínovském náměstí Míru sejdou milovníci historických aut a motorek. První veteráni se začnou sjíždět už v osm hodin ráno, připraven je i doprovodný program a spanilá jízda do Krušných hor.

Foto: Pevnost Königstein