e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Chmelařská sezóna v Žatci odstartuje v sobotu

publikováno: 3.5.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Tradičním jarním Chmelfestem zahájí v sobotu 7. května Žatec sezónu chmelařských kulturních akcí. Program bude letos rozdělen na okolí Chmelařského muzea a Žatecký pivovar. Jde zřejmě o poslední akci, která se v pivovaru koná - ohlásil uzavření. V programu nechybí pivní soutěže, průvod alegorických vozů a ochutnávky.

Program začíná již v 9,00 hodin ráno řazením průvodu Chmelmarše na náměstí Prokopa Velkého před Chmelařským muzeem. Chybět nebude pivo a párky, pro účastníky průvodu zdarma. Na náměstí bude také od 11,00 hodin probíhat Memoriál Lojzy Lupulína - netradiční chemlařsko-pivní soutěže čtyřčlenných družstev národa Homolupulů. Soutěží se v oborech Pivař-Šikula, Pivař-Atlet a Pivař-Vědec, naa závěr pivní štafeta EX-sprint.

V jednu hodinu odpoledne pak vyrazí na cestu městem recesistický průvod Chmelmarše s alegorickými vozy. Na náměstí Svobody před chmelničkou se dočká požehnání a pak dorazí do Žateckého pivovaru.

Program v pivovaru bude probíhat od 13,00 do 22,00 hodin. Platí se vstupné 60 korun pro dospělé, přičemž v ceně je také sklenice, děti polovinu. Žetony na třetinku piva stojí 15 korun. V pivovaru bude probíhat ochutnávka piv a hudební program. Zahraje a zazpívá sbor Koňadra z Vracova, cimbálovka Friška, Petra Borneová Trio, rocková kapela Pan Demos a na závěr Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl s projektem Něžná noc. V areálu bude také probíhat soutěž ve chmelových a pivních znalostech o ceny a degustační soutěž Poznej, co piješ.