reklama RESTART začíná! na www.e-region.cz
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Květnové akce kina Hvězda v Kadani

publikováno: 3.5.2014, kategorie: Divadlo a film, autor: Karolína Nejepsová

Sdílet: facebook twitter google+

Povídání o cestě trabantem napříč Afrikou, beseda s dokumentaristou, který čtyři roky natáčel v romských osadách, setkání s "lékařem bez hranic" a přímý přenos koncertu Plastic People of The Universe - to je výběr z nabídky zajímavých akcí, které pro diváky připravilo na květen kadaňské kino Hvězda.

V úterý 6. května od 18,00 hodin kino připravilo projekci slovenského filmu Všechny moje děti. Časosběrný dokument o lidskosti, odvaze a lásce vypráví příběh katolického kněze Mariána Kuffy, který se snaží pomoci obyvatelům zapomenutých romských osad. V nejzaostalejších osadách východního Slovenska natáčel filmový dokumentarista Ladislav Kaboš čtyři roky. Besedy se společně s režisérem zúčastní i scénáristka Svatava Marie Kabošová.

Následující den, ve středu 7. května od 19,00 do Kadaně již podruhé zavítá cestovatel, novinář a filmař Dan Přibáň. Tentokrát si pro diváky připravil přednášku s názvem Trabantem napříč Afrikou. Čeká vás fotografiemi a videem napěchované dobrodružné vyprávění o cestě dvou trabantů černým kontinentem.

V úterý 13. května od 19,00 hodin kino pro diváky připravilio speciální projekci nového dokumentu Olga. Film je portrétem výjimečné ženy, jejíž životní příběh vypovídá mnohé o atmosféře tehdejší doby. Po projekci filmu následuje přímý přenos besedy s tvůrci a poté koncertu skupiny Plastic People of the Universe z pražského kina Aero.

Ve čtvrtek 15. května od 17,00 je připraveno Povídání s Petrem Luxem o jeho misích s Lékaři bez hranic. Přijďte si poslechnout, co zažil, viděl a cítil „československý“ lékař jako dobrovolník v Somálsku a Iráku. Výtěžek z akce bude věnován na podporu činnosti organizace Lékaři bez hranic.

Poslední akcí kina Hvězda je v úterý 20. května od 18,00 hodin projekce nového českého filmu Hany. Film v jediném záběru zobrazuje současnou společnost. Dealer drog, slečna, která se nedokáže rozejít s dlouholetým partnerem, protože je hodný, básník žijící ve své romantické iluzi, starostlivé matky a snaživí otcové. Každý si uchovává svůj vlastní svět, dokud jej nenaruší násilná pouliční vzpoura. Hrají Jiří Kocman, Hana Vagnerová a další. Režie Michal Samir, produkce Matěj Chlupáček. Po projekci následuje beseda s režisérem a producentem, kteří naše kino již navštívili s jejich autorským debutem Bez doteku.