e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kam bezpečně do přírody: Krušnými horami s kočárkem i tříkolkou

publikováno: 3.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Tentokrát jsme pro vás připravili výlet za čerstvým vzduchem, který je vhodný i pro kočárky či malé děti s odrážedly, koloběžkami a koly. Vypravíme se do Krušných hor na Jedlák.

Pobyt v přírodě je zásadní pro naši iminutu a pomáhá i naší psychice zvládnout současné náročné dny. Vydejte se proto s námi bezpečně do přírody. Další informace o tom, proč jsme začali zveřejňovat tyto tipy najdete v článku Kam bezpečně do přírody: Série tipů na výlety.

Autem se dopravte z Chomutova přes Boleboř a Svahovou na Lesnou. Zaparkovat je možné u infocentra, ale též ještě před vjezdem do Lesné u rozcestí značených cest na Jedlák. Z rozcestí se vydáme po modré značce po velmi pohodlné aslfaltové cestě, která vede prakticky po vrstevnicích. Až k vysílači na Jedláku to budeme mít 4 kilometry, tedy tam a zpět jde o přibližně dvou až tříhodinovou procházku, kterou lze podle potřeby zkrátit a prostě se otočit zpět k autu. Výlet nenabízí prakticky žádné výhledy, ale celou cestu půjdeme lesem a kdykoliv se můžeme pohodlně vyhnout dalším turistům.

Jak bezpečně vyrazit na výlet nebo procházku? Pokud je to možné, vyhněte se hromadné dopravě. Budeme vám nabízet tipy jak pro motorizované, tak krátké výlety přímo z měst. Choďte pouze v úzkém rodinném kruhu, nepřibírejte žádné přátele nebo sousedy či spolužáky vašich dětí. Než opustíte území obce, mějte na sobě vždy roušku. Vezměte si s sebou vlastní zásobu jídla a pití - restaurace jsou zavřené a do místních obchodů nechoďte. Pokud na cestě někoho potkáte, poodejděte z cesty a vyhněte se. 

Užijte si pobyt v jarní přírodě a hodně zdraví!