e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Výstava a tvůrčí kurzy v teplickém muzeum nabídnou výlet do Japonska

publikováno: 3.3.2023, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Japonsko, má láska - tak se jmenuje nová výstava, která se otevírá v úterý 7. března v jízdárně teplického zámku. Představí rodinnou sbírku japonských předmětů a kolekcí, které začali manželé Radka a Stanislav Müllerovi sbírat před 25 lety. V průběhu března a dubna se v muzeu uskuteční i řada workshopů, kde si budete moci japonské umění vyzkoušet.

Ve spolupráci s teplickým muzeum Radka a Stanislav Müllerovi vytvořili instalaci ze sbírkových muzejních fondů v konfrontaci s osobní sbírkou a vlastní tvorbou, která je od konce 90. let 20. století vedla několikrát do Japonska a zpět, do rodných Teplic. K vidění jsou historicky cenná díla, předměty běžné denní potřeby, tradiční japonské oblečení a mnoho dalšího jako je sklo, tušová malba, fotografie a vše, co stále ovlivňuje jejich uměleckou tvorbu.

Výstava se v jízdárně teplického zámku otevře v úterý 7. března v 17,00 hodin. Hostem vernisáže bude hráč na Šakuhači Petr Matuszek. V průběhu března se návštěvníci mohou těšit i na bohatý doprovodný program s workshopy, na nichž si vyzkouší techniku kaligrafie, výrobu japonského kimona, malebu na textil či tušovou malbu. Připraveny jsou i komentované prohlídky výstavy, přednáška o japonské sladkosti wagashi či typickém japonském divadle.

Program najdete v Kalendáři akcí

Ilustrační foto: pixabay.com.