reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Výtěžek z plesu na Benediktu jde na vzdělání dětí

publikováno: 3.3.2014, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

V polovině února proběhl na mosteckém Benediktu již druhý ročník plesu, jehož hosté během večera přispěli na dobrou věc. Celý výtěžek ze vstupného a tomboly byl totiž věnován na charitativní účely. Hlavním partnerem plesu, pořádaného firmou OBEX Most s.r.o., byla společnost Knauf, působící v oblasti sádrokartonových stavebních systémů a materiálů.

Hosté plesu si během večera užívali hudbu a zábavu ve společnosti kapel Turbo a Fragment a moderátora Miloše Knora, ale také pocit, že přispěli na dobrou věc. Ze vstupného a tomboly se nakonec podařilo vybrat částku 34.340 korun. Tu předala minulý týden ředitelka sportovního a rekreačního centra Benedikt Jitka Sidorová do rukou ředitelky Základní a střední školy Most, Jana Palacha 153, Mgr. Hany Slapničkové.

„Dar použijeme na nákup speciální tabule, která má široké využití. Dá se na ní psát křídou, funguje jako magnetická a na další část lze připevňovat výukové materiály špendlíky či suchými zipy. Kromě toho koupíme pro našeho tělesně postiženého žáka speciální sedací vak,“ vysvětlila ředitelka školy Mgr. Hana Slapničková. „Jsme rádi, že můžeme přispět právě handicapovaným dětem. Chceme, aby se z charity na našem plese na Benediktu stala tradice,“ doplnila ředitelka Benediktu Jitka Sidorová.