reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

KaDiBřez aneb Kadaň patří v březnu divadlu

publikováno: 3.3.2014, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Ve středu 5. března začíná v Kadani KaDiBřez nebo-li Kadaňský divadelní březen. Během jarního měsíce se představí čtyři regionální ochotnické soubory. Hrát se bude každou středu večer v KZ Orfeum. Na závěr čeká diváky premiéra detektivky 8 žen domácího Divadla Navenek.

5. března
Divadlo Zdrhovadlo Klášterec nad Ohří - Ostře sledované vlaky (Bohumil Hrabal)
Letos poprvé se na KaDiBřezu představí ochotničtí kolegové z Klášterce nad Ohří. Divadlo Zdrhovadlo pod taktovkou režiséra Vaška Poldy celou přehlídku dokonce zahájí, a to svou hrabalovskou inscenací Ostře sledované vlaky.  

12. března
DS 4 pod peřinou Teplice - Válka ve třetím poschodí (Pavel Kohout)
Divadelní jednoaktovka Pavla Kohouta, ve které se představí Erika Antošová, Martin Karpíšek, Roman Baďura, Antonín Moravec a Tomáš Karpíšek, pojednává o absurdnosti státního aparátu a hře "velkých s malými".

19. března
Malé hravé divadlo Louny - Andělé všední i nevšední (Michal Viewegh)
Lounští divadelníci se na KaDiBřez přijedou představit s hrou na motivy románu Michala Viewegha o andělích, lásce, smrti a naději. Sám autor novelu charakterizuje jako "knížku o nás všech, jejichž čas je vyměřen, a přesto se stále chováme, jako bychom tu měli být věčně". 

26. března
Divadlo Navenek Kadaň - 8 žen (Robert Thomas)
Francouzská divadelní hra Roberta Thomase v podání hereček kadaňského ochotnického divadla Navenek – uvidíte stálé a oblíbené hvězdy našeho souboru - Zuzanu Bartošovou, Janu Kalovou a Markétu Peti, po nějaké době se na scénu vrací také Sabina Tumpachová, Pavlína Košťáková, Tereza Gvoždiáková a Eva Žemličková a seznámíte se i s novou posilou - Katkou Škodovou.